plk. SNB v. v. MIK Josef

* 29. 09. 1930 – † 15. 09. 2020

Dva týdny před svými devadesátými narozeninami nás opustil komunista, plukovník Sboru národní bezpečnosti v.v., dlouholetý příslušník Správy pro politicko-výchovnou, vzdělávací, kulturní a propagační činnost FMV, bývalý předseda Svazu vodního motorizmu, člen Sekce regionálních dějin Klubu společenských věd, vlastenec, internacionalista a aktivní člen Klubu českého pohraničí - přítel Josef MIK.

Jako nezlomný bojovník za historickou pravdu se věnoval zejména historii komunistického a dělnického hnutí v Praze. Jeho práce se vždy vyznačovala svědomitostí, uvážlivým přístupem, pílí a obětavostí. Byl vynikajícím agitátorem. Kladně byla přijata i jím zpracovaná anotace knihy "Žalují - Pankrácká kalvárie" od Karla Rameše, která je obžalováním německého nacistického režimu. Řadil se mezi nejaktivnější členy Klubu českého pohraničí Praha "Věrni zůstaneme". Byl dobrým kamarádem, přítelem, vždy připraven poskytnout radu i pomoc.

Za dlouholetou, obětavou politickou, vlasteneckou a občanskou angažovanost a veřejně prospěšnou činnost byl oceněn řadou státních, rezortních a klubových vyznamenání.

ČEST JEHO VĚČNÉ PAMÁTCE!
NEZAPOMENEME!