Uctění památky nacistických obětí v Prlově 2024

23.04.2024

V sobotu 20. dubna 2024 jsme my- členové KČP v Olomouci společně s přáteli z VSA Prostějov- se zúčastnili autobusového zájezdu na vzpomínkovou pietu v obci Prlov na Valašsku. Od tragické události na samém konci II. světové války v roce 1945 uplynulo již 79 roků. Lidé si připomněli smutné výročí tragické události, kdy oběti fanatického běsnění německých okupantů se stali obyvatelé této obce. U pomníku se jmény vyvražděných hrdinných občanů položilo věnce několik desítek delegací. S hlubokou úctou k obětem nacismu se sklonila také skupina našich členů. Společně s hejtmanem Zlína

Holišem i Kateřinou Konečnou jsme zazpívali naši krásnou hymnu, položili věnec a kytici a uctili jmenované oběti minutou ticha. Organizátoři z VSA v Prostějově pozvali, aby se tohoto našeho zájezdu zdarma zúčastnili školáci z obce Vrbátky. To proto, že sledujeme vzkříšení a rozvoj neofašismu se všemi jeho zločineckými projevy na různých místech ve světě i u nás , a abychom podobné snahy odvrátili, musíme připomínat současné populaci zločiny zfanatizované smečky německých nacistů, tedy zejména , i naší mládeži ! Po slavnostní pietě se mnozí účastníci společně s našimi 17 školáky vydali si prohlédnout asi 2,5 km vzdálené úkryty partyzánů. Také jsme se vyfotili u lípy, kterou jsme před 17 lety nedaleko pomníku zasadili.

Vrátili jsme se domů zcela spokojeni s tím, že podobné akce letos zorganizujeme opět, nejblíže do Javoříčka, potom na Slovensko do Varína i k nám na Moravu do Nového Malína.

Za KČP a VSA, Ing.Karel Šimek