SMEČ PIETNÍ ZASTAVENÍ SRPEN 2020

14.08.2020

SMEČ - SKUPINA MEMORIÁLNÍCH ČINNOSTÍ.

SMEČ požádala předsedu NR KČP JUDr. Gustava JANÁČKA o patronát nad memoriálními akcemi v měsíci srpnu 2020. Cílem akcí je aktivovat členskou základnu KLUBU ČESKÉHO POHRANIČÍ a připomenout si "Ty,co se nevrátili.... Položili život při ochraně státních hranic , či příslušníky POHRANIČNÍHO PLUKU 9600 SLOVENSKO, kteří položili životy v boji s bande-rovskými skupinami. Chceme navázat a prohloubit tradici u jejíhož vzniku byl plk. PS v. z . RSDR Milan Richter CSc a studenti III. Fakulty Ochrany státních hranic VŠ SNB. Obracíme se proto na KR KČP s žádostí o podporu. Myslíme si,že na naše hrdiny se nesmí zapomenout. A je to i určitý signál pro obyvatele uvedených obcí, či měst , že Klub českého pohraničí NEZAPOMÍNÁ !!

Připravte krajské zástavy a pojďme společně do toho.

ČLÁNEK 1.

KR KČP PLZEŇSKÉHO KRAJE vedenou předsedou FRANTIŠKEM HLÁSKEM. Zajistěte položení kytice u pomníku strážmistra SNB JAROSLAVA HODBODĚ , který položil život 23.08.1950 v prostoru NOVÁ HŮRKA , PRÁŠILY na Šumavě. V tento den zde byl těžce zraněn při pře-střelce s narušiteli SH. Místo pomníku obdrží předseda mailem . Akci zdokumentujte a fota pošlete NR KČP. TERMÍN : 22. - 23.8.2020

ČLÁNEK 2.

KR KĆP KARLOVARSKÉHO KRAJE vedenou úřadujícím předsedou JAROSLAVEM BORKOU. Zajistěte položení kytice k hrobu stržm. SNB JOZEFA PROŠKA z Pohraničního pluku 9600 SLOVENSKO, padlého v boji s banderovci dne 4.5.1948 u obce SUCHÁ DOLINA , okr. PREŠOV Hrob se nachází na MĚSTSKÉM HŘBITOVĚ KARLOVY VARY - DRAHOVICE . Místo bude zasláno předsedovi mailem. Akci zdokumentujte a foto zašlete NR KČP. TERMÍN : do 31.8.2020

ČLÁNEK 3.

  • KRAJSKÁ RADA KČP PRAHA vedená předsedou Ing. VÁCLAVEM TOMEŠEM
  • KRAJSKÁ RADA KČP LIBERECKÉHO KRAJE vedená předsedou LEOŠEM HAMERSKÝM
  • KRAJSKÁ RADA KČP STŘEDOČESKÉHO KRAJE vedená předsedou FRANTIŠKEM KOVÁŘEM.

Na hřbitově v ROVENSKU POD TROSKAMI proveďte pietní zastavení u hrobu vrch. stržm.

SNB LADISLAVA PATOČKY z Pohraničního pluku 9600 SLOVENSKO , který padl v boji s banderovci u KRASŇAN dne 20.8.1947. Položte kytice, akci zdokumentujte a pošlete foto NR KČP .

TERMÍN : 20.8.2020

ČLÁNEK 4.

KRAJSKÁ RADA KČP VYSOČINA vedená předsedou MIROSLAVEM KŘÍŽEM. Na hřbitově v obci NOVÉ VESELÍ u Žďáru nad Sázavou uspořádejte pietní zastavení u hrobu stržm. SNB JAROSLAVA SALAČE , příslušníka Pohraničního pluku 9600 SLOVENSKO , který padl v boji s banderovci dne 10.9.1947 u obce MALUŽINY . Na pomníku je foto stržm. SNB Jaroslava Salače. Pokuste se navázat kontakt s rodinou . Položte kytici, akci zdokumentujte a foto pošlete NR KČP.

Na hřbitově v SOBINOVĚ u ŽDÍRCE NAD DOUBRAVOU proveďte pietní zastavení u hrobu stržm. SNB BEDŘICHA STARÉHO ,příslušníka Pohraničního pluku 9600 SLOVENSKO , který zemřel na následky dopravní nehody technického rázu dne 4.7.1947 . Položte kytici, akci zdoku-mentujte a foto pošlete NR KČP. 

TERMÍN : do 31.8.2020

ČLÁNEK 4.

KRAJSKÁ RADA KČP STŘEDOČESKÉHO KRAJE vedenou předsedou FRANTIŠKEM KOVÁŘEM ve spolupráci s OKRESNÍ RADOU KČP BENEŠOV. Pokuste s v obci KÁCOV najít místo posledního odpočinku poručíka SNB JOSEFA ADAMA, příslušníka Pohraničního pluku 9600 SLOVENSKO , který padl v boji s banderovci dne 30.9.1947 v prostoru BÍLÉHO KŘÍŽE v BESKYDECH. Jmenovaný se narodil v Kácově dne 7.8.1902. Akci zdokumentujte a foto pošlete na NR KČP. 

TERMÍN : do 4.9.2020

ČLÁNEK 5.

KRAJSKÁ RADA KČP MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE vedenou JANEM GAROU.

Proveďte pietní zastavení u pomníku poručíka SNB JOSEFA ADAMA , příslušníka Pohraniční-ho pluku 9600 SLOVENSKO , který padl v boji s banderovci dne 30.9.1947 v prostoru BÍLÉHO KŘÍŽE v BESKYDECH . Akci zdokumentujte a foto pošlete na NR KČP.

ČLÁNEK 6.

OKRESNÍ RADA KČP MĚLNÍK vedená předsedou JIŘÍM KLEPETKEM.

Potvrďte konání pietního zastavení u hrobu stržm. SNB JAROSLAVA HODBODĚ v MĚLNÍKU , kterou plánujete v sobotu 22.8.2020. 

TERMÍN : IHNED

ČLÁNEK 7.

KRAJSKÁ RADA KČP KARLOVARSKÉHO KRAJE vedená úřadujícím předsedou JAROSLAVEM BORKEM.

Proveďte pietní zastavení u pomníku svob. PS vz. JAROSLAVA SOUKUPA , který byl smrtelně zraněn 23.8.196? Akci zdokumentujte a foto pošlete NR KČP.

TERMÍN : 22.8.2020

¨

Členové SMEČE - SKUPINY MEMORIÁLNÍCH ČINNOSTÍ Miloš Zahradník , Ladislav Ne kvapil , Jan Gara , Petr Sudík , Rudolf Zbín