RNDr. CÍSAŘ Miroslav

* 28. 12. 1924 – † 11. 05. 2014

RNDr. Miroslav CÍSAŘ byl československý vlastenec, čestný muž pevného charakteru, statečný komunista, který nezradil ideály, s nimiž spojil svůj život a svoji práci. Jeho životní zásadou byla poctivost práce a poctivost života. Tento přístup k životu mu vtiskli již jeho rodiče. A soudruh Císař se nikdy od tohoto postoje neodklonil.

Jeho život byl naplněn úspěšnou prací. Učitel, důstojník Československé lidové armády, výzkumný pracovník. Svoji profesní kariéru završil v pozici náměstka ředitele jednoho z významných výzkumných ústavů. Podílel se i na přípravě komponentů sovětských vesmírných lodí.

Soudruh Císař se skupinou československých vlastenců v roce 1993 založil pražskou organizaci Klubu českého pohraničí. Nejen že stál u jejího vzniku, ale aktivně se podílel i na jejím rozvoji. Po několik funkčních období zastával funkci místopředsedy národní rady KČP a Pražské rady.

Svojí prací se zařadil mezi přední osobnosti našeho vlasteneckého spolku. Byl nositelem všech stupňů medailí Klubem zřízených. Uděleno mu bylo i nejvyšší vyznamenání KČP-Vlastenecký řád.

Ze shora uvedených důvodů Pražská rada KČP navrhla, aby jeho jméno bylo navždy zapsáno v historii Klubu českého pohraničí.

Do síně slávy byl uveden dne 11. listopadu 2018.

ČEST JEHO VĚČNÉ PAMÁTCE!
NEZAPOMENEME!