Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj je nejlidnatějším regiónem v České republice. Na území o rozloze 5 427 km2 žije 1 209 879 obyvatel. Má společnou statní hranici s Polskou republikou a Slovenskou republikou. Na jihu sousedí se Zlínským krajem, na západě s Olomouckým krajem, na severu s polskými vojvodstvími Opolským a Slezským, na jihovýchodě s Žilinským krajem na Slovensku. V kraji leží druhé nejvyšší pohoří ČR, Hrubý Jeseník s Pradědem (1491 m) a Moravskoslezské Beskydy s Lysou horou (1323 m). I když je kraj spojován především s průmyslovým Ostravskem, nachází se v něm i cenné přírodní oblasti, jež jsou chráněny v rámci tří chráněných krajinných oblastí: Beskydy (rozlohou 1160 km²; včetně zlínské části největší CHKO v Česku), Jeseníky a Poodří. Kromě toho je zde 5 přírodních parků a 131 maloplošných chráněných území. Je zde mnoho kulturních i technických památek - např. zámky v Hradci nad Moravicí, Raduni a Kravařích, hrady Slovinec, Štramberk, Starý Jičín a Hukvaldy. Proslulé lázeňství je založeno na využití léčebných účinků jodobromové vody v Dárkově a Klímkovicích. Kraj je rozdělen do 6 okresů - ostravský, karvinský, frýdeckomístecký, novojičínský, opavský a bruntálský.

V Moravskoslezským kraji působí 1 krajská rada, 5 městských rad a 1 Sekce ochránců státních hranic a to: Moravskoslezská krajská rada KČP, KČP Václava Soukupa Ostrava, KČP Opava, KČP Bruntál, KČP Krnov, KČP Rýmařov a Sekce OSH při MěR KČP VS Ostrava.Moravskoslezský kraj - aktuality

Dne 12. března odpoledne přesně v den dvacátého výročí vstupu naší země do NATO připravili ostravští komunisté akci s názvem ANTI NATO HAPPENING, jejímž cílem bylo připomenout co všechno má NATO od té doby za sebou. Na akci se sešlo šest desítek občanů. Hlavním slovem vystoupil předseda MěV KSČM Ostrava s. Juroška. Na happeningu zavítaly také...

V pátek dne 8. března 2019 se v kulturním domě K-trio v Hrabůvce uskutečnilo slavnostní odpoledne u příležitosti MDŽ pořádané MěV KSČM Ostrava ve spolupráci se OS ČMS a levicovými subjekty Ostravy mezi nimi i KČP VS.

MDŽ 2019

06.03.2019

dovolte mi, abychom Vám jménem Klubu českého pohraničí, z. s. Moravskoslezského kraje popřál k letošnímu Mezinárodnímu dní žen vše nejlepší.

V sobotu 2. února 2019 proběhla na střelnici Sportovně střeleckého klubu Poruba-Skalka 9. ročník střelecké soutěže odstřelovačů "Memoriál Vasilije Zajceva." Soutěž byla pořádána na otevřené střelnici za slunečného jarního počasí. Devátý ročník soutěže se nesl ve znamení 76. výročí porážky německých fašistických vojsk u Stalingradu, kde se...

V pátek odpoledne 1. února 2019 ve společenském sále Akademie, seminárního centra v Ostravě si občané Ostravy připomněli 76 výročí Stalingradské bitvy a 75. výročí prolomení blokády Leningradu koncertem. Akci pořádala Městská rada Česko-ruské společnosti v Ostravě a Ostravský ruský dům. Přítomen byl rovněž Generální konzul Generální konzulátu Ruské...

Dne 5.1.2019 u příležitosti 80. let předal předseda Moravskoslezské krajské rady KČP př. Gara Vlastenecký Řád Klubu českého pohraničí př. Františku Studenému za jeho 25letou poctivou a svědomitou práci v Klubu českého pohraničí.

V pátek 21. prosinec 2018 Sekce Ochránců státních hranic Ostrava pod vedením KČP, z. s. Václava Soukupa Ostrava uspořádala Vánoční setkání Ostravských veteránů u příležitosti závěru roka 2018 v restauraci Havránek v Ostravě Zábřehu.

Klub českého pohraničí, z. s. Václava Soukupa Ostrava si v našem městě Ostrava našel své příznivce na podzim roku 1996. Od svého založení dne 29. 6. 1996 Klub českého pohraničí, z. s. Ostrava pod vedením přítele Pšenice a Lepíka vykonal kus poctivé práce.

Brzy po tzv. "sametové revoluci", již od počátku roku 1990 se v severních Čechách začíná rodit myšlenka nutnosti aktivně čelit nové hrozbě germanizace českého pohraničí a bránit zájmy jeho obyvatel.