Lázek 2023

10.08.2023

Za zamračeného počasí a občasného deště se konalo Přátelské setkání Čechů, Moravanů, Slezanů a Slováků na Lázku. Akci, kterou pořádalo OV KSČM Česká Třebová navštívilo na 400 spoluobčanů z blízkého i vzdáleného okolí.

Hlavním bodem setkání bylo uctění padlých odbojářů ze Severní Moravy položením květin k památníku na vrcholu Lázku, kde stojí udržovaný památník se jmény odbojářů. Pietní vzpomínka měla důstojný průběh, zahájena byla státní hymnou. Hlavní projev měla Ing. Kateřina Konečná a poté pozdravili účastníky další hosté.

Po oficiálním programu si účastníci mohli poslechnout hudební duo Václav Žákovec a Anička Volínová.

S nimi si zanotovali krásné naše písničky. Pro děti byly připraveny hry a také střelba ze vzduchovky.

Poměrně velká účast byla i z KČP. Největší zastoupení bylo z oblasti Svitav, pod vedením T. Votroubka. Přítomen byl i čestný předseda NR KČP pl. v.v. Milan Richtr. Ze vzdáleného Vsetína dorazil i předseda KR KČP Zlínského kraje Zdeněk Vejpustek i s jedním příznivcem klubu KČP. Pardubický kraj zastupoval předseda KČP Jan Konvalinka.

Za zdárný průběh celé akce je třeba poděkovat pořadatelům, kteří to zvládli na jedničku. Jak zabezpečením bohatého občerstvení, tak i připravenými stany, kde se lidé mohli schovat před nepřízní počasí, které nám nebylo právě nakloněno.

Zdeněk Vejpustek