Vítejte v Královéhradeckém kraji...

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se  může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, kláštěrů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

 

Soutok Labe a Orlice

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje. 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Královéhradecký kraj - aktuality

Setkání s pplk.v.z. MUDr. Markem Obrtelem a členy NR KČP.

24.04.2017 13:27
Když jsme se potkali 17. listopadu 2016 na Letenské pláni s MUDr. Markem Obrtelem nedoufali jsem, že se nám podaří ho pozvat k nám do Úpice na setkání se členy KČP, sekce ochránců státních hranic. Přítel Pavel nadhodil, že za pozvání nic nedáme, tak jsem Marka Obrtela oslovil. Navázali...

Jarní úklid u Památníku osvobození v Odolově.

03.04.2017 07:35
Vzpomínkové akce k 72.výročí osvobození naší republiky Rudou armádou se kvapem blíží. Členové KČP pobočka Úpice, společně s organizacemi KSČM na Úpicku nechtějí nic ponechat na poslední chvíli, proto byla vyhlášena brigáda na jarní úklid u Památníku osvobození v Malých Svatoňovicích – Odolově. O...

Oslavy Mezinárodního dne žen 2017 v Úpici.

15.03.2017 21:31
Svátek žen, Mezinárodní den žen v letošním roce uspořádali komunisté okresu Trutnov, jako už tradičně, ve Společenském sále u Tomana v Úpici. Organizátory jsou vždy členové KSČM z Úpice a okolí. Tato akce pro ně začíná už několik týdnů před tímto svátkem. Je třeba shromáždit věci do tomboly, která...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Fotogalerie: Královéhradecký kraj