Vítejte v Královéhradeckém kraji...

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se  může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, kláštěrů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

 

Soutok Labe a Orlice

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje. 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Královéhradecký kraj - aktuality

Oslavili jsme Svátek práce, připravujeme Den vítězství.

08.05.2018 12:31
Svátek práce – 1.máj řada členů KČP z Trutnovska oslavila na Krakonošově náměstí v Trutnově. S hlavním projevem vystoupil poslanec Parlamentu ČR JUDr. Zdeněk Ondráček. Tuto akci připomínám několika...

Uskutečnil se IX. oblastní sněm KČP.

25.03.2018 18:23
V pátek 23. března 2018 se po čtyřech létech konal IX. oblastní sněm KČP o.s. Podkrkonošské oblasti klubu Bruno Fišera, v Národním domě v Trutnově. Sněm byl zahájen československou státní hymnou. Řízení jednání sněmu se ujal přítel, RSDr. Jaroslav Nehyba. Po přivítání všech...

Vzpomínka na Miroslavu Valentovou

21.01.2018 11:55
Několika fotografiemi se vracím k uctění památky zesnulé naší členky KČP v Trutnově a sekce Ochránců československých státních hranic v Úpici. Ještě jednou se skláníme před zásluhami přítelkyně Miroslavy Valentové při zakládání KČP, Podkrkonošské oblasti z.s. Bruno Fišera. Byla...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Fotogalerie: Královéhradecký kraj