Vítejte v Nové Bystřici ...

Bystřice je městská památková zóna, ležící v kraji lesů, rybníků, malebných vesniček, kulturních památek, historických skvostů a čistého vzduchu. Jisté vás uchvátí novobystřický zámek, renesanční a barokní kostely, židovský hřbitov a jižní opevnění města s hradbami a příkopem.

Nová Bystřice byla i městem hraničářů, proto i v tomto městě brzy po vzniku KČP o.s. vznikla buňka a později místní klub tohoto občanského sdružení. Od jeho založení stojí v čele MK KČP o.s. př. Josef Petrásek. Klub má početnou základnu i když aktivnějších členů pro stále rostoucí věk je poměrně málo. Přesto se jedná o klub, který je uznáván, pořádá řadu akcí pro své členy i pro další občany a aktivně přispívá ke společenskému životu ve městě.

Přítel Petrásek pracuje aktivně i v krajské radě KČP o.s., kde je místopředsedou a je členem i NR KČP o.s. 

Nová Bystřice - Aktuality

Volarské setkání a Nová Bystřice

29.09.2015 10:18
Dne 10.září jsme se zůčastnili již tradičního setkání KČP ve Volarech.Byli jsme pozváni přítelem Františkem Zachem a byli jsme velice mile překvapeni,jak masivní je to akce,ale hlavně jak se organizátoři celé akce zhostili.Společně se svými manželkami a příznivci připravili velice chutné pohoštění...