VZPOMÍNALI V CHUCHELNĚ

26.05.2017 08:47

V den výročí povstání proti nacistům, které o dva dny v roce 1945 předběhlo to pražské – v Chuchelně u Semil sešli se slušní komunisté a vlastenci se státním praporem a praporem KČP u památníku, aby si připomenuli pohnuté události a uctili památku místních padlých za nacistické krutovlády a obětí povstání. Památník se jmény je umístěn v sousedství pomníku připomínající místní oběti 1. světové války. (viz obr. 1)

Historii konce války i odkaz hrdinů připomněl místopředseda NR KČP Zbyněk Cincibus, který zaslouží obdiv a uznání za dodržení slibu účasti a proslovu, když se před pouhým jeden a půl měsícem podrobil operaci kolena (totální endoprotéza) a po tak krátké době mu ještě jistě nebylo „do skoku“. (viz obr. 2)

Mezi účastníky jsme rádi viděli dost známých, čestných, slušných lidí a vlastenců. Zcela vpravo třeba Ruda Fousek a z druhé strany Jarda Houha, Vašek Větrovec a první místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek. (viz obr. 3)

Mez účastníky byla i moje manželka a kamarád Jindra Skrbek (jsou v zákrytu) za posledně jmenovanými. Akci přálo počasí. Účastníci se po položení květin a pietní vzpomínce přemístili k besedě na místní obecní úřad.

Z Chuchelny 3. 5. 2017,
M. Starý,
člen Liberecké KR KČP

Fotogalerie: VZPOMÍNALI V CHUCHELNĚ