Vážíme si opravdových hrdinů

26.08.2018 20:33

Okresní rada KČP Beroun uspořádala v pátek 17. srpna 2018 setkání k uctění památky Josefa Moláka u pomníku této osobnosti československých dějin před berounskou zdravotnickou školou. Zúčastnila se ho i čtyřčlenná výprava KČP z Jinec.

Hlavní organizátor a předseda krajské rady KČP Jiří Pokorný po krátkém úvodu předal slovo místopředsedovi Okresního výboru KSČM Václavu Hrubému. Ten připomněl události, které se odehrály přesně před třičtvrtě stoletím a vyvrcholily přestřelkou v nedalekém domě č. 865 na Plzeňské ulici. Právě při ní byl zastřelen při zátahu gestapa 18. srpna 1943 Josef Molák. Byl to vlastenec, který od obsazení Československa fašistickým Německem bojoval proti okupaci , organizoval odbojovou činnost a stál v čele III. ilegálního Ústředního výboru KSČM.

Kromě nás se akce zúčastnil i starosta města Beroun Ivan Kůs a desítky zástupců KSČM, KČP, Svazu českých bojovníků za svobodu, Levicových klubů žen a dalších obyvatel Berounska.

Je nutné si připomínat skutečné hrdiny boje za naši svobodu a suverenitu, jakým Josef Molák byl. Hodně jenu i jeho spolubojovníkům dlužíme.

TEXT: Miroslav MARŠÁLEK

FOTO: Daniel Maršálek