Takový byl Josef Sousedík.

20.12.2016 21:57

V neděli 18.12. 2016 město Vsetín uspořádalo komponovaný pořad k výročí narození a tragické smrti Josefa Sousedíka a udělení vyznamenání Za hrdinství in memoriam. Vzpomínka probíhala v zaplněném mramorovém sále vsetínského zámku. V pořadu byly vzpomenuty jeho zásluhy jako starosty města Vsetín o jeho rozvoj. O svém otci velmi podrobně hovořil ing. Tomáš Sousedík. Dále byla připomenuta jeho odbojová činnost za okupace, jeho podpora partyzánského hnutí na Valašsku především 1.partyzánské brigádě Jana Žižky i jeho tragický skon v prosinci roku 1944.

O podpoře partyzánů, hovořil plk. Jan Hronek, který byl jako mladý chlapec partyzánskou spojkou. Nyní se i přes svůj vysoký věk snaží probouzet vlastenecké cítění v mladé generaci školáků na svých přednáškách, které dělá ve  školách.

Jeho příkladná práce s mladou generací byla oceněna medailí, která byla vydána k 65. výročí zákona o ochraně státních hranic.Medaili převzal z rukou Zdeňka Vejpustka, předsedy Klubu českého pohraničí Vsetín, spolu s poděkováním za jeho  práci.

 

Zdeněk Vejpustek, předseda M KČP Vsetín

Fotogalerie: Takový byl Josef Sousedík.

1 | 2 | 3 >>