Slavnosti česko-slovenské vzájemnosti

28.08.2013 08:08

         Na tradiční, již 21. Slavnosti česko-slovenské vzájemnosti pod Lysou horou do Frýdlantu nad Ostravicí se 24. srpna vydala MěR KČP Opava. V Městských sadech jsme se setkali nejen s přáteli ze Slovenska, ale neplánovaně také s našimi kolegy z celého moravskoslezského kraje, konkrétně Bruntálu, Jistebníku, Krnova a Ostravy. Potěšila nás také delegace ze zlínského kraje, se kterou jsme se dohodli na těsnější spolupráci a založení místní organizace KČP v Zubří. Příjemné pocity ze slavnostního setkání umocnil bohatý kulturní program, ve kterém  měli zastoupení jak přátelé ze Slovenska v podobě folklorního Makovského prameňa, tak i naše dechovka z Kobeřic, či milé překvapení – Šuba-duba-band pod vedením Milana Michny.

         Ve druhé oficiální části programu vystoupili představitelé KSČM a KSS, m.j. lídr kandidátky KSČM za MSK, sympatizant KČP, RSDr. Miroslav Opálka z Opavy.

         Celá akce se nesla v duchu hesel „Nejsou na světě dva bližší národy než Češi a Slováci“ a „Cizinci nejsme, cizince z nás udělali“, což jsme vnitřně cítili snad všichni zúčastnění nejen  při zpěvu československé státní hymny. Hodnotíme ji proto jako velmi potřebnou a rádi se opět přijedeme podívat i za rok.

                                                                                                Ing. Jan Adámek, KR KČP
Jan Seidel (foto) 

Fotogalerie: Slavnosti česko-slovenské vzájemnosti

1 | 2 | 3 >>