Postoloprty – slavnostní položení věnců a květin

03.10.2018 20:09

Již tradičně se sešli v sobotu 29. září 2018 starší i mladší členové Klubu českého pohraničí ze Severočeského a Středočeského kraje, aby si připomenuli 80. výročí osudové události podzimu roku 1938. Svého zástupce zde měla i Národní rada KČP. Součástí setkání bylo vystoupení žáků Základní umělecké školy v Postoloprtech a položení věnců či květin u pomníčku v areálu městského bazénu.

„Toto výročí vnímám jako jedno z nejvýznamnějších v naší zemi. Jsem přesvědčen, že bychom takováto významná výročí neměli opomíjet, i když se sejde jen pár desítek lidí. Je nutné upozorňovat na to, že dnešní relativně klidná doba, byla vykoupena dlouhou trnitou cestou,“ řekl mimo jiné předseda Okresní rady KČP Litoměřice přítel Jozef Servista ve svém vystoupení.

Foto a text: František Kovář

Fotogalerie: Postoloprty – slavnostní položení věnců a květin