POHRANIČNÍCI SE SEŠLI V LESNÉ NA TACHOVSKU...

16.06.2016 07:35

11.června 2016 bylo v Lesné u Tachova živo. Jen co se zdvihl ranní opar začala být vietnamská prodejna (dříve Jednota postavená v akci Z) obležená většinou staršími návštěvníky- semo/ tamo lepá dcérečka. Všichni čekali až z Písařové Vesce přijede pravoslavný duchovní -kancléř Pravoslavné církve v českých zemích mitr.prot.MilanHorvát, dobrá duše našich setkání.

Po krátkém přivítání a předání čestné plakety "Za Věrnost" Milanovi z rukou pplk.v.v. RSDr. Jaroslava Horáka , společném focení, se shromáždění rozešlo podle příslušnosti k rotě Pohraniční stráže Vašíček a Stoupa (Alt Pochr).

Z Vašíčku zůstaly jen trosky. Ovšem jako azyl posloužila lyžařská základna na Zlatém Potoce. 

My, ze Stoupy jsme jen potkali zamčená vrata bývalé roty, která sice v perfektním stavu, ale podléhá konkurznímu řízení. Někdo se vypravil na Alt Pochr, kde stávala původní rota Soupa. Jiní na Waldheim a nevím zda je "zlovil" tamní německý hospodský. Kdysi přímo na hranicích stávala hospoda, kde uprostřed šenku stál hraniční sloup. Na západ se točila bavorská piva, na východ česká. Není čas tradici obnovit? Na Jedlině se sešla parta, která zavzpomínala na naše psí slečny. Vzpomněli jsme na všechna jejich jména.

Dál už nevím víc, protože jsem musel za ovečkami na Novou Huť.

Takže ahoj za rok!


Text: pplk. PS v.v. JUDr. Jiří Chmelarčík
Foto: pplk. PS v.v. RSDr. Jaroslav Horák

Fotogalerie: POHRANIČNÍCI SE SEŠLI V LESNÉ NA TACHOVSKU...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>