Pétanque.

10.07.2018 14:48

Dne 27.června. 2018 jsme uspořádali petangovou soutěž pro seniory nazvanou „Valašské petango-gulování ve francouzkém stylu“. Akce proběhla u zimního stadionu na Lapači.

U areálu Domova pro seniory ve Vsetíně – Jasence jsme soutěž nemohli uspořádat z důvodu poškození petangového hřiště stavební firmou. Ta  nebyla schopna dát hřiště do provozuschopného stavu i přes daný slib.

 V dopoledních hodinách se sešlo celkem třicet  závodníků ze Vsetína, Lačnova a Lidečka,  natěšených na hru. Perfektně připravenou soutěž měla pod palcem Světlana Stodůlková, tak jak loňského roku, která  připravila  soutěžního pavouka a seznámila závodníky s pravidly hry, kterých bylo více jak v minulém roku. Plakáty na akci zhotovila Alenka Hoffmannová, skvěle připravila i občerstvení, to ocenili všichni účastníci.  Spolu s dalšími závodníky připravili hřiště na turnaj. Celé dopoledne proběhlo ve veselém, soutěživém duchu, velmi nás potěšilo, že nás navštívil i starosta Vsetína Bc. Ing. Ružička.

Po vyhodnocení soutěže a přebrání cen všichni účastníci zapěli hymnu vsetínských petangistů, kterou složila Světlana Stodůlková.

Ceny pro všechny závodníky poskytlo Město Vsetín  a pořádajícího klubu KČP Vsetín -  za to jim patří velký dík.

Výsledky: první místo obsadilo družstvo Světlušek, druhé byla Jasenka 2 a třetí  skončili Námořníci.  Ovšem zvítězili všichni, kteří si přišli zasportovat a pobavit se .

 

Zdeněk Vejpustek, předseda M KČP Vsetín.

Fotogalerie: Petangue.

1 | 2 | 3 | 4 >>