Olomoucký KČP důstojně oslavil MDŽ

18.03.2013 07:31

Když jsme v loňském roce oslavovali MDŽ, shodli jsme se, že ty příští oslavy musí být alespoň stejně hezké, ale raději ještě hezčí! Vždyť ne nadarmo se říká, že ženy jsou solí života. Ale i přes toto vzletné rčení, musely ženy od nepaměti bojovat, a stále ještě bojují, o své důstojné místo v každodenním životě.

Na letošní oslavy jsme se připravovali již delší dobu. Máme ve zvyku větší akce organizovat společně s olomouckým VSA a tak i letos  všechny úkoly spojené s přípravou jsme plnili po předběžné domluvě.

Dne 6. března 2013 se místnost Klubu seniorů na Javoříčské ulici v Olomouci zaplnila téměř do posledního místečka. Účast zástupců VSA Prostějov a KLPI Olomouc byla samozřejmostí a jejich slova, že se na tuto společnou oslavu, která je vždy zdařilá, velmi těšili, byla pro nás velkou  pobídkou a také pochvalou. Již od prvních chvil byla atmosféra výborná, krásné melodie a písničky v podání malé hudební skupiny našeho příznivce př. Boka, bohaté občerstvení, které již tradičně připravily naše členky ve smyslu hesla „ženy ženám“, obsluha prováděna i muži, krásně kvetoucí primulky obětavě zabezpečené našim předsedou Ing.Šimkem, grafické listy s přáním  a malé dárečky vytvořené př. Ewou Konečnou, to vše vyvolalo úsměv na tvářích přítomných žen.. Letošní program  uváděn zástupci mužů, úspěšně doplnila bohatá tombola, která udělal radost hlavně těm, kteří měli trošku více „štěstíčka“ a domů si pak odnášeli i více výher.

Letošní oslavy MDŽ jsme spojili s oslavou 60-tých narozenin člena našeho klubu KČP i VSA Ing. Geršiho, který se pak s potěšením ujal úlohy sklepníka a nabízel přítomným různé druhy výborného vína a také výborné meruňkovice a slivovičky. Jeho přičiněním bylo letošní občerstvení velmi bohaté. Popřáli jsme mu do dalších dnů hodně pohody a hlavně zdraví, poněvadž víme, že prodělal velmi vážné onemocnění, s jehož následky zápasí až dodnes. Zpívali jsme s doprovodem hudební skupiny různé písničky a ti odvážnější si dokonce zatancovali, aniž by brali ohled na své ,někdy bolavé, klouby.  A povídali jsme si o tom, jak bychom chtěli oslavit MDŽ v příštím roce, co bychom chtěli vše během roku vykonat, jak zkvalitnit klubovou práci. Pro památku a  inspiraci pořídil náš předseda fotografie, které založíme do naší kroniky.

Před  námi jsou důležité úkoly, které byly nastíněny během oslav 20. výročí založení KČP. Naší snahou  bude je aktivně plnit, budeme organizovat a zúčastňovat se různých vlasteneckých  lokálních i celostátních akcí, mezi nimiž rozhodně nebudou chybět oslavy MDŽ.

Na závěr snad malá úvaha:

„Ženy –bytosti křehké, něžné, někdy však tvrdé jak skály, dlouhý je výčet, co ženy světu daly!“.                     

Ewa Konečná, foto Ing. Šimek Karel