Nesmrtelný pluk Ostrava 2018 - 9.5.2018

10.05.2018 12:36

Výzva k občanům města Ostravy.

9. května 2018, si připomínáme 73. výročí vítězství Rudé armády a jejich spojenců nad fašistickým Německem. Druhá světová válka v Evropě skončila drtivou porážkou a bezpodmínečnou kapitulací fašistických agresorů.

Naše svoboda byla draze vykoupena smrtí miliónů nevinných lidí, obrovským hrdinstvím národů Sovětského svazu, vojáků Rudé armády i prvního československého armádního sboru.  Ti v tvrdých bojích proti okupantům

nejen v Ostravské operaci neváhali položit za naši svobodu to nejdražší, své mladé životy. Nikdy nezapomeneme na jejich činy, které nám umožnily dlouhá desetiletí žít spokojeně v míru a pokoji.

Svoboda k nám přišla z východu. Nezapomínáme na tuto historickou pravdu a bojujeme proti snahám o jejich překrucování.

Ani po 73. letech od nejhrůznější války v dějinách lidstva, však svět není bezpečnější.

Opět zvedá hlavu hnědý mor fašismu, jehož krvavé drápy dnes na vlastní kůži zažívají naši slovanští bratři na východě Ukrajiny. Mezinárodní terorismu na blízkém východě a v severní Africe má na svědomí další statisíce a miliony nových, nevinných obětí. Opět je vyhrožováno současnému Rusku a na jeho hranice se stahují vojska NATO.

Nedopusťme, aby se naše děti, vnuci opět stali obětí dalšího nesmyslného pochodu, Drang nach osten. Další světovou válku není možno vyhrát a doplatili bychom na ni všichni!

Proto jsme dnes přišli. Památku padlých nedáme pošpinit a vzdáváme jim dnes znovu naši úctu a hold.

Nikdo nebude zapomenut, nic nebude zapomenuto!

Pochodem Nesmrtelného pluku také vyjadřujeme své názory a stanoviska - jsme proti fašismu a válce, jsme za mír a mírovou spolupráci mezi národy lidmi na celém světě.

Připojte se k naší výzvě.

 

Občané města Ostravy, účastníci vzpomínkového pochodu Nesmrtelného pluku

 

https://www.facebook.com/Nesmrteln%C3%BD-pluk-Ostrava-1902451050036263/

 

Fotogalerie: Nesmrtelný pluk Ostrava 2018 - 9.5.2018

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>