Nenecháme se umlčet

12.06.2017 06:43

V sobotu 3. června 2017 se ve velkém sále Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou sešlo více než 400 delegátů ze všech krajů České republiky na jubilejním celostátním shromáždění k 25. výročí vzniku Klubu českého pohraničí. Náš klub dnes představuje nejmasovější českou vlasteneckou organizaci. Má za sebou čtvrt stolení dynamického rozvoje, aktivní a obětavou práci, zápasy a boje proti lžím a záměrnému zkreslování historické pravdy, pomlouvání a špinění tvořivé práce několika generací našich občanů. Nejsme žádnou „teroristickou organizací“. Jsme vlastenci. Svou početní silou, svým vlasteneckým programem a myšlenkami jsme si vydobyli pevné místo na české politické scéně.

Sobotního jednání se zúčastnila i šestnáctičlenná delegace Královéhradeckého kraje, vedená místopředsedou jeho krajské rady dr. Jaroslavem Nehybou. Jejími členy byli předsedové okresních rad, městských a místních klubů, sekce ochránců československých státních hranic i řadoví členové městských a místních klubů našeho kraje. Vyslechli jsme s pozorností hlavní vystoupení dr. Rudolfa Peltana, předsedy Národní rady našeho klubu i ostatních diskutujících z České republiky i hostů ze zahraničí. S velkou pozorností a souhlasem jsme přijali i pozdravný dopis Miloše Zemana, prezidenta České republiky, adresovaný přímo našemu sobotnímu shromáždění.

Spolu se všemi přítomnými delegáty jsme přijali „Provolání – varovný hlas českých hraničářů“, jako stanovisko našeho celostátního klubu k současné složité společensko-politické situaci v České republice.

Velmi obsáhlou reportáž z jednání přinesl na své titulní a druhé straně i levicový deník „Haló noviny“.

Náš klub, jak je uvedeno v závěru výše citovaného provolání, je připraven ke spolupráci s politickými stranami, hnutími i vlasteneckými spolky, se kterými nalezne shodu či podobnost našich cílů i zájmů.

Z významného celostátního setkání našeho klubu přinášíme i některé fotografie.

 

V Hradci Králové dne 7. června 2017

Dr. Jaroslav Nehyba
místopředseda KR KČP, z. s.,
Královéhradeckého kraje

 

Fotogalerie: Nenecháme se umlčet

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>