Návštěva u generála.

13.12.2017 07:18

Členové a příznivci  KČP Aťka Valentová, Alenka Hoffmannová a Zdeněk Vejpustek navštívili dne 9.12. 2017  ing. generál poručíka Vojtěcha Srovnala ve vojenské nemocnici v Praze. Předali mu nejnovější časopis Hraničář, knihu Na každém kroku boj a malé občerstvení.

V příjemném rozhovoru strávili s generálem celé odpoledne než se dali na zpáteční cestu přes celou republiku.Generál se živě zajímal o dění v KČP v Olomouci , Vsetíně i o  politickou situaci ve státě. Je opravdu zajímavé poslouchat pamětníka, který předává své zážitky a porovnávat je s údaji mladých  historiků, kterým ještě ani neuschnul inkoust na diplomu a ti nám podsouvají své zaručené informace, které jsou podle nich  pravdivé. Jsme moc rádi, že mezi námi ještě žijí lidé, kteří si to dobře pamatují a jsou schopni, historii předat dále. Přejeme generálovi hodně zdraví, pohody v kruhu rodiny i přátel a do sta  let to spolu  dotáhneme.

Nesmíme zapomínat na ty, co už odešli na věčnost  a především na ty, co jsou ještě mezi námi a kteří nám pomáhali ukázat cestu k lepšímu životu. Je to naše morální povinnost  a příklad pro mladou generaci, aby si považovali svých předků.  

 

Zdeněk Vejpustek, předseda KČP Vsetín

Fotogalerie: Návštěva u generála.