Cínovec- sobota 18. 4. 2009

18.04.2009 16:29

Pomník bývalých ochránců státní hranice na Cínovci nezůstane bez povšimnutí. Má stále návštěvníky, stále je obložený čerstvými květinami. V sobotu 18. 4. se u pomníku sešli členové Ústeckého a Středočeského kraje. Přišlo více jak 50 členů a příznivců KČP. Čestnou stráž vytvořili vlajkonoši obou krajů. OR KČP Teplice byla rovněž zastoupena.

Ve chvilce byl pomník obložen čerstvými květinami několika věnci. Jsou tam i dva hrnkové karafiáty, které již několik dní před touto akci k pomníku dal soudruh Olaf Westhpal. Trávil s rodinou v Teplicích dovolenou a při příjezdu do republiky se rodina u pomníku zastavila – o naší akci ještě nevěděl.

Přijeli i přátelé z Německa. Karl-Heinz Kathert, jako zástupce Společnosti pro humanitární a právní pomoc. Je to organizace, která úzce spolupracuje s NR KČP, zejména v oblasti bývalých ochránců státní hranice. Dále přijel Gerd Hommel, předseda Revolučního svazu přátel Ernsta Thälmanna z Drážďan. Jak třetí zahraniční účastník přijel Olaf Westphal ze Sassnitz na Rujaně, jako představitel Revolučního svazu přátel ze Stralsundu a člen předsednictva spolku na podporu časopisu komunistů a socialistů Německa Rot Fuchs.

Krátký pozdravný projev pronesl Jiří Pokorný z Berouna, předseda KR Středních Čech. Připomněl vzpomínku na padlé pohraničníky a v další části se zabýval současnými problémy naší společnosti – raketové základny a náš boj proti nim, odmítání Lisabonské smlouvy a rozmáhajícími se neofašisty v naší republice.

Po shromáždění následovala beseda v nedaleké restauraci. Byl to krásný a úspěšný den.

Irma Martinovská – předs. OR KČP Teplice