Běh na vrchol Ďáblovky 2018

02.03.2018 00:14

Krásné, únorové, sobotní,  mrazivé odpoledne a k bývalé sjezdovce ĎÁBLOVCE se trousili čerstvým sněhem  účastníci  „Běhu na vrchol“ . Bylo jich  27. Někteří po svých a jiní autem v předstihu, aby pomohli s náročnou  přípravou  a  občerstvením.  

Mráz nás trochu zaskočil, ale co bychom chtěli v únoru. Každý se chopil nějakého úkolu a ze zúčastněných byla najednou jedna velká,  sehraná  parta se  smyslem pro pohyb a srandu.

Zapálili jsme si pořádnou vatru a ta nás trochu zahřála. Čaj, káva  i něco ostřejšího však dávala naději, že se dobře pobavíme a zasportujeme. Nejstaršímu účastníku bylo 88 roků a nejmladší  běžkyni 8 roků. Měli jsme i nejmladšího účastníka, který měl 1,5 roku, který si  ovšem užíval tepla péřového vaku.

Nejrychlejší běžec -  Pavel Hradil zdolal svah za skvělých 2. min.  V těchto sněhových podmínkách a  mrazu opravdu obdivuhodný výkon. Druhý - Tomáš Frýdl  2,min.20 s..

V ženách do 30 roků, byla nejrychlejší Pavla Hradilová čas:4,min.03 s. druhá Michaela Janků 4,min  29 s.

 V kategorii ženy nad 30 r. byla na 1. místě Jarmila Bartošová, druhá Marta Bařáková a třetí Světlana Stodůlková .

Veteránskou kategorii ovládl František Sekula,  druhý  Lubomír Navrátil, třetí Zdeněk Vejpustek a čtvrtý byl Josef Mikeš. 

Nad 70 let se nejlépe vedlo ing.Janu Hajzlerovi, zkušenému turistickému organizátorovi.

Velkou gratulaci zasluhuje nejmladší účastnice běhu, osmiletá Terezie Juříčková , která si poradila s nástrahami tratě velmi dobře, vzhledem k jejímu věku. Rádi ji uvítáme na trati  i v příštím roce.

Obdiv všech si zasloužil  nejstarší 88 -letý účastník,  František Zvardoň.

Klobouk dolů, před jeho výkonem.

Všichni závodníci obdrželi věcné ceny věnované KČP Vsetín a sponzory.

V průběhu závodu bylo nejen zabezpečeno občerstvení – frgály, buchta, teplé nápoje,  ale také si účastníci mohli opéct špekáčky u vatry.  Jako v pohádce o 12 - cti měsíčkách…

Celou akci doprovázela  skvělá  nálada. Bylo patrno, že se zde setkávají lidé, kteří nechtějí sedět doma, mají rádi přírodu a život kolem sebe a nebojí se ani mrazivého počasí.

 

 

Za KČP Vsetín  Zdeněk Vejpustek.

Vsetín 25.2. 2018

 

Fotogalerie: Běh na vrchol Ďáblovky 2018

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>