Ahoj kamarádi z PS, opakovaně představuji obnovenou výrobu prstenů PS.

31.08.2017 20:18

Je to paráda a pořádný kus PS relikvie. Vzhledem k tomu, že mezi bývalými kamarády z PS je o prsteny velký zájem, tak Vám předkládám ukázku, jak fakticky vypadají.

Jsou vyrobeny ze stříbra, tak jak je dělali Klenoty, s tím, že jsou o dost kvalitněji zpracované, kámen je chryzopras. Psa zpracovala paní modelářka, zmenšovala jej podle psa z osobní známky PS. Pes je kvalitně zpracovaný, asi i lepší než na starých prstenech a hlavně vypadá jako opravdový. Pes je propájen přes navrtané dírky v kameni, není lepen, aby neupadl. První prsteny jsem zadal ve velikostech pro spolubojovníky ve zbrani z naší roty a nejbližších kamarádů již v roce 2012. Zajištěním výroby, jsem se tehdy zabýval asi půl roku. Vyráběli se formy na různé velikosti prstenu a na malé detaily prstenu. Cenu stanovili na 2150,-Kč + poštovné na dobírku. (Jen přírodní kámen stojí okolo 400,-Kč s vrtáním a zabroušením, potom každá forma od 4000,- Kč do 5000,-Kč dále práce modelářky, odlití, zlatnice za leštění a kompletaci, zafasování kamene, nakonec i punc se platí na puncovním úřadu) na tuto cenu se opravdu dostali dílem tím, že prstenů budou nadále dělat asi více. Věřte, jen minimum zlatnictví by se v této kvalitě do toho vůbec pustilo. Máme docela kliku, že mají šikovné spolupracovníky, a to i externí. Formy se musí časem bohužel obnovovat. Postupem času k prstenu přibyl i závěs na krk na požadavek ze strany kamarádů a také jehlice se psem do klopy saka.

Kdo budete mít o prsten nebo cokoli dalšího zájem, po náhledu fotek a z osobních setkání to předpokládám, tak si prosím nechte ve vašem nejbližším zlatnictví změřit prst a počítejte s tím, že je dole pod prstem jako širší snubní prsten cca 4mm, tak ho naměřte volnější. Zkuste nejen zlatnické měrky, ale ať Vám dají zkusit i nějaký prsten s hlavou a kamenem, aby Vám prsten opravdu sedl. Všechny prsteny se vyrábí přesně na velikost, kterou si naměříte. Potom si pošlete závaznou objednávku přímo do zlatnictví TOPAZ se svoji adresou a telefonem. Nebude to vyrobeno hned, protože je to ruční práce, tak vám po vyrobení vaší velikosti prstenu pošlou ze zlatnictví sms. S informací, že odchází dobírka, jako vyrozumění, že Vám přijde zásilka a vy budete muset na poštu.

Petr Sudík 4.rPs Cetviny 15.bPS České Budějovice

 

Adresa a spojení:

paní Hasová Ivana, zlatnictví "TOPAZ"

Lidická 10, Praha 5 - Smíchov

PSČ: 150 00

Telefon: 257 322 053 nebo 251 512 811

Mobil: 602 343 365

Fax: 251 512 921

www.topaz-praha.cz

e-mail: topaz.sro@seznam.cz

Fotogalerie: Ahoj kamarádi z PS, opakovaně představuji obnovenou výrobu prstenů PS.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>