25. výročí vzniku Klubu českého pohraničí

15.06.2017 09:16

V sobotu dne 3. června 2017 oslavil náš Klub 25. výročí svého vzniku. Vzpomínková akce se uskutečnila v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou.

Našeho shromáždění se zúčastnila řada významných osobností. Mezi nimi bývalý ministr národní obrany generál v.v. Miroslav Vacek, poslanci PČR Miroslav Grebeníček, Stanislav Grospič, Josef Zahrádníček (všichni KSČM) a Jaroslav Foldyna (ČSSD), předsedkyně Ústřední rozhodčí komise KSČM Helena Vrzalová, plk. Marek Obrtel, předseda z.s. Vojáci proti Válce plk. v. v. Jiří Bureš, předseda z.s. Společnost Ludvíka Svobody Ludvík Engel, primátor města Svidníku Ján Holodňák, zástupci spolupracujích německých vlasteneckých sdružení a mnozí další

Program setkání zahájil za tónů husitského chorálu nástup praporečníků. Po úvodním slově, kdy zazněla i zdravice presidenta republiky Miloše Zemana, následovalo předání nového praporu Klubu předsedovi NR Rudolfu Peltanovi. Dalším bodem byla první část zdravic a projevů hostů a účastníků setkání. Následovalo předání ocenění Národní rady.

Po obědě následovala druhá část diskuse a také přednesení Provolání účastníků, kterým bylo setkání k 25. výročí vzniku KČP zakončeno.

Shromáždění splnilo svůj účel, a to i díky skvělé organizaci akce a také kvalitnímu zázemí poskytnutému personálem Kulturního domu.

 

Škamla Martin

Fotogalerie: 25. výročí vzniku Klubu českého pophraničí

1 | 2 | 3 >>