2. Hraničářský ples

25.02.2016 20:21

Bylo "akademických" 5 minut po 20. hodině sobotního večera v Kulturním domě v Chodové Plané, když spustila svou úvodní libou melodii hudební skupina "Malá muzika Nauše Pepíka", aby zvýšila pozornost asi 130 přítomných hostů a pořadatelů již 2. Hraničářského plesu od společenského převratu v roce 1989. Taneční chutě v sále již při této úvodní skladbě nevydrželo pár dašenců a hned začali kroužit po parketu společenského sálu.
Podplukovník Jarda Horák ve své 28 let pamatující péesácké uniformě měl tu čest přivítat jménem organizátorů ze sekcí OSH KČP v Plané u M.L., Dolního Žandova a Chebu všechny přítomné a vyjádřit jim poděkování za jejich účast. Kromě početného zastoupení hostů z Plané, Žandova, Chebu a z okolních regionů přivítáni byli také již tradiční účastníci našich hraničářských akcí KČP přátelé Kozáci z Omska a Prahy - plk. Alexander Stěpanov a esaul (major) Zdeněk Dragoun. S úctou jsme všichni přivítali i účast našeho komunistického europoslance Ing. Jaromíra Kohlíčka s manželkou. Hned v úvodu bylo poděkováno také organizátorům této kulturně zábavné společenské akce, zejména přítomnému hlavnímu iniciátoru a organizátoru kpt. PS v.v. Mgr. Stanislavu Kvasničkovi, který se po lékařském ozdravném zásahu kulhavě pohyboval mezi námi s berličkami.

S o to větším temperamentem se následně daly do tance při báječné muzice hudební skupiny taneční páry, které byly již ve 20,30 hodin na krátkou chvíli vystřídány skupinkou šikovných mažoretek. Ty upoutaly svým mladistvým projevem v taneční kreaci pozornost nás všech. Také i jim patřilo naše poděkování bouřlivým potleskem. Tento potlesk byl zopakován i při jejich druhém vystoupení ve 21 hodin, kdy v odvážném tanci kankánu zdvihaly své sukně i mladičké nožky a návazně tím zvyšovaly nadšení nás všech přítomných, chlapů zejména...! :o)

DĚVČATA, DĚKUJEME VÁM! AŤ VÁM VÁŠ MLADISTVÝ PROJEV JEŠTĚ DLOUHÁ LÉTA VYDRŽÍ...

Potom už se na sále tancovalo, veselilo, v přísálí u baru se neustále skupinkami kamarádů ve zbrani přátelsky připíjelo, vzpomínalo a příjemná atmosféra plesu hraničářů a jejich přátel se nedala přehlédnout.

Ve 22,30 byla vyhlášena dámská volenka a uprostřed sálu se objevil stůl s květinami ve váze. Dámami vyzvaní pánové měli možnost poděkovat svým partnerkám zakoupenými karafiáty.

Muzikanti a zpěvačka od Malé muziky se opět vytáhli směsicí tanečních skladeb, při kterých se všichni tancující opět pěkně zapotili.

Od 23 hodin pak všichni přítomní, kteří si zakoupili lístky do bohaté tomboly a stali se výherci, si mohli vyzvednout své výhry v přísálí kulturního domu (200 cen + 11 hlavních cen losovaných 10 minut před půlnocí na čísla vstupenek).

Celková spokojenost a veselá nálada vydržela při této vydařené společenské zábavě až do jejího konce do prvních hodin nedělního dne.

Za úspěšné navázání na 1. Hraničářský ples od převratového roku 1989 v letošním roce při 2. Hraničářském plesu skutečných vlastenců a jejich přátel patří poděkování všem účastníkům a organizátorům a věříme, že se za rok sejdeme na 3. našem plese znovu. Již nyní Vás všechny na něj srdečně zveme...


Text a foto: Jarda Horák
 

Fotogalerie: 2. Hraničářský ples

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>