Výročí Pohraniční Stráže

08.04.2019

Předmět: Výročí Pohraniční Stráže, tak si my, mazáci , vychutnejme alespoň písničku z vojny, která byla naší hymnou...

Jak dneska chybí základní vojenská služba, všem klukům., pokud by to i šlo, tak bych složil 100.000,-Kč, aby šel můj synáček na vojnu. Poznal,spíše jej donutili k řádu, režimu, (stanovené vycházky, odměny ) pořádku, pomoci i druhému, nezištně, bez úplatku.

Byla to stejně krásná doba., že jsme to prožili, těch vysedávaček i pivka, poznávání naší krásné České zemičky a těch zpěvů, písniček jak překrásně zpívali klucí od Šumavy, Plzně, jižních Čech, Moraváci, Slováci. 

Je to pryč, když jsme šli ve tvaru přes most, museli jsme přestat zpívat, změna kroku, aby se most nepropadnul. Dneska, když se nabírají k vojsku specialisté, ve věku i více jak 40 roků., tak se ani nemusí měnit krok., není ta síla, aby prolomili mostní konstrukci. Pokud vyjedou s panďurákema, srazí se, tak se nakonec zjistí, že pancíř je z dřevotřísky.

Ale, jsou stateční, bojují v Afganisatánu. O tom, si musíme každý udělat svůj úsudek , proč tam jdou. Jednoho dobrovolného vojáka, který se zajel podívat na Ukrajinu, jako turista , tak bude odsouzen na desítky roků. taky na zamyšlenou, udělejte si též úsudek.

Nakonec, ty krásně zpěvy v pochodu, v hospůdkách, měly něco do sebe ke kamarádství, zodpovědnosti.,