Setkání pod Blaníkem

08.07.2019

Dlouhou tradici mají každoroční setkání, která se odehrávají začátkem prázdnin na úpatí bájné hory Blaník. Letos se sešli komunisté, středočeští zastupitelé, členové Klubu českého pohraničí, Levicových klubů žen a jejich příznivci v sobotu 6. července. Hraničáře zastupovali předsedkyně Okresní rady KČP Benešov Eva Prchalová a člen Národní rady Miroslav Maršálek společně s delegacemi Klubů z většiny okresů Středočeského kraje. Program setkání moderovala hlavní organizátorka a předsedkyně Okresního výboru KSČM Benešov Marie Krejčová. Po hymně České republiky, zahájení a představení hostů dostal jako hlavní host slovo poslanec a místopředseda ÚV KSČ Stanislav Grospič. Odsoudil současnou politiku české pravice, snahy podbízet se církvi a bezdůvodné ustupování Němcům. V podobném duchu hovořili i další vystupující včetně obou zástupců KČP. K pohodové náladě přispěla živá i reprodukovaná hudba, výzdoba s prapory a možnost posezení s občerstvením. K dispozici byla i kronika předchozích setkání pod Blaníkem, dokumentace z dalších levicových akcí a propagační materiály. Svůj koutek si vytvořily i děti z Benešovska, Kladenska a Berounska. Část přítomných po skončení oficiálního programu vystoupala na vrchol Velkého Blaníku.

Text a foto: Miroslav Maršálek

Fotogalerie: