2. Příjezdy manifestantů a parkování v Táboře

25.10.2019

Hlavní parkoviště-č.1 hned vedle u nádraží ČD na ulici Valdenská s kapacitou cca 140 automobilů je v sobotu od 12,00 hod. zdarma. Do té doby jde o placené parkoviště.(1 hodina za 10 Kč, den 40 Kč, platba SMS 75 minut 15 Kč, 150 minut 30 Kč, den 60 Kč). Tyto ceny jsou platné v celém městě. Problémem je jeho kapacita v době manifestace. Při průzkumu a prohlídce možností parkování v sobotu 5. října 2019 v odpoledních hodinách bylo pouze 25 volných míst!

Druhé, neplacené parkoviště o kapacitě do 70 vozidel skládající se z dvou částí, č.2a a 2b je za nádražím ČD na ulici Vodňanského s přístupem k místu manifestace podchodem pod nádražím. Vyjdete z podchodu nádraží a přímo před sebou vidíte Husův park. Při průzkumu parkoviště v sobotu 5. října 2019 odpoledne na něm bylo v části 2a cca 25 volných míst. V části 2b bylo skoro prázdno. Toto parkoviště je zdarma trvale.

Parkoviště č.3 o kapacitě 140 automobilů je v prostoru bývalého areálu Tabačky (tabačka a poté velitelství 9.td) na ulici Purkyňova. V objektech nyní sídlí Úřad práce, část Městského úřadu, OSSZ a FÚ. Při stejném průzkumu naplněnosti parkoviště dne 5. října 2019 odpoledne bylo skoro celé prázdné. Zcela prázdné bylo přízemní parkoviště pod Obchodním domem Dvořák, který je od místa manifestace vzdálen cca 300 m. Další možnosti parkování jsou směrem k nádrži Jordán u dopravního hřiště před restaurací Černá perla.

Příjezd autobusy

Pokud přijedete autobusy, po objetí autobusového nádraží ulicí Valdenská, kolem autobusového nádraží ulicí Jeronýmova a odbočením směrem do nádraží po 30 m vysedněte. Poté autobusy musí odjet a zaparkovat až u Zimního stadionu na Pražském sídlišti! V místě sesednutí z autobusů bude policejní hlídka pro zajištění Vaší bezpečnosti.

Vážná dopravní komplikace v centru Tábora

Ulice Budějovická je v úseku od křižovatky Havlíčkova ke křižovatce Bílkova neprůjezdná. Provádí se generální oprava komunikace a inženýrských sítí. Směrem od Prahy nebo od Plzně, či od Písku musíte odbočit z Budějovické u uzávěrky doleva a pokračovat ulicí Havlíčkova.

Směrem od Brna, Ostravy, Českých Budějovic odbočíte nejlépe na křižovatce ulice Purkyňova u Finančního úřadu doprava a poté pokračujete ulicí Purkyňova k Husovu náměstí. Také je možné odbočit doprava až u křižovatky Bílkova. Můžete na ni nalézt nějaká volná parkovací místa na pravé straně ulice.

Fotogalerie: