Pohár KČP se v Jincích ani neohřál

27.11.2018

I letos bojovali v Jincích mladí šachisté o putovní pohár, který před několika lety věnovala Středočeská krajská rada Klubu českého pohraničí plk. Jiřího Vrzala Pionýrské skupině (PS)Jince. Do opatrování ho na rok získá vítěz šachového Turnaje nadějí a přeboru ZŠ a MŠ Jince. Letošní 26. ročník této soutěže se uskutečnil v sobotu 3. listopadu v jídelně školy.

Absolutním vítězem se stal favorit Vojtěch Kovářík ze Šachového klubu Příbram-Baník (Baník). Jako loňský (i předloňský) vítěz měl putovní pohár KČP přenechat novému vítězi, ale odvezl s ho opět sám. Převzal ho z rukou Jiřího Fungáče, člena krajské a příbramské okresní rady KČP. Speciální pohár pro absolutního vítěze věnoval a Vojtovi předal dlouholetý člen Národní rady KČP Stanislav Krása z Berouna.

Ocenění převzali i nejlepší hráči v kategoriích do 10, 12 a 14 let. Zlaté medaile věnoval rovněž Stanislav Krása a předal je Janu Mruškovičovi ze Zdic, Janu Pospíšilovi z Příbrami a Nicol Šmejkalové z Jinec.

Vážíme si podpory příznivců z Klubů českého pohraničí, nejen jmenovaných, ale i těch, kteří nemohli přijet (např. Jiřímu Pokornému z Berouna) a věříme, že spolupráce mezi Klubem a Pionýrem bude i nadále pokračovat.

Miroslav MARŠÁLEK, vedoucí PS Jince,
foto autor a Marie Maršálková