Pod bájnou horou

13.07.2020

V sobotu 4. července se zúčastnili členové Klubu českého pohraničí z jednotlivých okresů Středočeského kraje tradičního setkání po Velkým Blaníkem. Krásnou akci každoročně organizují komunisté z okresu Benešov. Oficiální program moderovala předsedkyně OV KSČM Marie Krejčová.

Přítomna byla řada vzácných hostů. Přijeli poslanci, zastupitelé Středočeského kraje, předsedové okresních výborů KSČM a zástupci vlasteneckých organizací včetně Levicových klubů žen. Z hostů mimo kraj nás poctila svojí návštěvou předsedkyně KV Praha Marta Semelová.

Po celou dobu se střídala kapela s mluveným slovem. Moderátorka zvala k mikrofonu jednotlivé osobnosti a kladla jim otázky, týkající se aktuálního dění.

Jako prvního vyzpovídala poslance, místopředsedu ÚV KSČM a předsedu KV KSČM Stanislava Grospiče. Mezi dalšími přestavenými osobnostmi byli také kandidáti do senátních a krajských voleb v čele se Zdenkem Štefkem.

Podstatně početnější a důstojnější zastoupení, než v loňském roce, měl Klub českého pohraničí. Za přítomné členy národní a krajské rady vystoupil předseda OR Beroun a dlouholetý předseda KR Jiří Pokorný.

Akce neušla pozornosti kolem procházejících turistů. Byla však hlavně setkáním levicově smýšlejících lidí, kterým není lhostejný osud českého národa. Velké kritiky se dostalo snahám o přepisování dějin a vandalským činům na mnohých památných místech.

Část účastníků se vydala Velký Blaník a někteří zdolali rozhlednu na jejím vrcholu.

Domů jsme se vraceli posíleni do dalšího boje za prosazování historické pravdy, podporu obětavých lidí v podzimních volbách i pro úsilí o vytváření podmínek pro lepší spravedlivější budoucnost.

Miroslav Maršálek, 
foto autor 

Fotogalerie: