Pocta posledním padlým při osvobozování Československa

12.05.2020

Milín - Zatímco zemědělci a zahrádkáři uvítali vytrvalý déšť který se v pondělí 11. května přihnal nad Příbramsko, účastníci pietního shromáždění na Slivici z něho radost neměli. Připomenout si sovětské vojáky tří ukrajinských frontů a další hrdiny, ale i padlé při poslední bitvě 2. světové války ve střední Evropě sem přišli představitelé a členové Komunistické strany Čech a Moravy, Klubu českého pohraničí a Levicových klubů žen i dalších organizací Středočeského kraje. Delegaci Ústředního výboru KSČM vedl 1. místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek a Pražskou organizaci KSČM zastupovala předsedkyně Marta Semelová.

Po položení věnců a květů zástupci krajských a okresních výborů a klubů promluvil za středočeské účastníky místopředseda ÚV KSČM a předseda Středočeského krajského výboru poslanec JUDr. Stanislav Grospič.

Události, které zde na den přesně před 75 lety proběhly, jsou důkazem řady pokusů o falšování dějin, s nimiž se v poslední době stále častěji setkáváme. Věřme, že se historickou pravdu podaří uhájit.

Miroslav Maršálek,
foto autor

Fotogalerie: