Ostrava a Opava oslavila konec 2. světové války v Hrabyni.

10.05.2021

Položením kytic v prostorách symbolického hřbitova v Národním památníku II. světové války v Hrabyni v sobotu 8. května 2021 si účastníci připomněli 76. výročí ukončení bojů II. světové války a oběti tohoto největšího válečného konfliktu v Evropě. Vzhledem k probíhajícím protiepidemickým opatřením nebyl tento akt veřejně organizován.

Mezi těmi, kdo přišli položením květin uctít památku oběti, byla např. europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná, Honorární konzul Ruské Federace v Ostravě Aleš Zedník, krajský zastupitel Ivan Strachoň, předseda MS KR KČP a MěR VS Ostrava Jan Gara, předseda MěR KČP Opava Jan Adámek a členově KČP v MS kraji, zástupci KSČM Ostrava a Opava, Česko-ruské společnosti a představitelé dalších spolků a organizací.

Národní památník II. Světové války v Hrabyni, je jeden z hlavních symbolů ostravsko-opavské operace. Ostravská operace byla největším bojovým střetem během druhé světové války na našem území. Během těchto bojů zahynulo téměř 24 tisíc rudoarmějců a československých vojáků, kteří se na osvobozování podíleli, přesto zůstala Česká státní vlajka vyvěšená sama. Je ostudou vedení Národního památníku II. světové války, že vlajka státu, jejíž občané zde v tomto prostoru za naši svobodu prolévali krev, nebyla VYVĚŠENA.

Jan Gara, KČP MS kraj

Fotogalerie: