Oslava MDŽ nad kávou a zákuskem s hosty z Číny

10.03.2019

Mladá Boleslav, 8.3. 2019

Do patnácté hodiny zbývá ještě několik minut, když se do školní jídelny začínají scházet ženy ve slavnostní náladě. Některé byly doprovázeny svými muži. Všechny přišly oslavit svůj svátek Mezinárodní den žen. Slavnostní odpoledne pro ně připravily členky Levicového klubu žen Boženy Holečkové ve spolupráci s OV KSČM a OR KČP v Mladé Boleslavi.

Úderem patnácté hodiny je většina připravených židlí obsazena. Zástupkyně levicového klub žen Alenka Grospičová se ujímá slova a vítá všechny přítomné, zejména zástupkyně Čínského velvyslanectví působící v Praze. Na improvizovaném podiu byl připraven pan Janoušek se svou sólistkou, aby vyplnil příjemnou písničkou krátké přestávky mezi jednotlivými diskuzními bloky s čínskými hosty.

V průběhu setkání byl všem ženám předán zástupci mužského pokolení rudý karafiát a malá sladká pozornost. Odpoledne bylo vskutku přínosné a uteklo jako voda v Jizeře. Jen těžko se přítomné ženy rozcházely.

Jak se ukazuje, zdaleka ne všichni na tento svátek zanevřeli.

Foto a text: František Kovář

Fotogalerie: