MY NEZAPOMÍNÁME...

09.04.2019

Dne 25.března 2019 se uskutečnilo pietní zastavení u hrobu desátníka Pohraniční stráže Václava Konigsmarka na jednom z pražských hřbitovů.U hrobu byla rozvinuta zástava pražské organizace Klubu českého pohraničí.Po přivítání se účastníci seznámili s životním příběhem Václava Konigsmarka.

Po zaznění signálu "POZOR ! " jsme si připomněli,že Václav byl v roce1981 zapsán na věčné časy do stavu 8.roty PS, 5. brigády Pohraniční stráže Cheb.Při zvuku vojenské večerky položili jak členové pražské organizace KČP, tak i delegace KČP Rokycany vedená Miroslavem Říhou ,okresu kde se Vašek narodil,květiny . Na stuze byl nápis:

"MY NEZAPOMÍNÁME...VETERÁNI POHRANIČNÍ STRÁŽE, KLUB ČESKÉHO POHRANIČÍ PRAHA."

Po oficiálním aktu proběhla přátelská diskuze,které nezabránil ani déšť,ani padající omrzlice.

Foto: mifco,pesupra,pytlák
Text: Miloš Zahradník , místopředseda Pražské rady KČP