Milan Richter - moje stanovisko

25.04.2021

V sobotu 17. dubna podal premiér vlády ČR A. Babiš v průběhu zpravodajského pořadu ČT "UDÁLOSTI" následující prohlášení : "Musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení ruských důstojníků do výbuchů muničních skladů v areálu Vrbětice v roce 2014." Vicepremiér J. Hamáček tomu dodal: "Jako ministr zahraničí

jsem se rozhodl vyhostit všechny pracovníky ruské ambasády v Praze, kteří byli našimi službami jasně identifikováni jako pracovníci ruských tajných služeb. Do 48 hodin musí opustit ČR 18 pracovníků ruské ambasády."

Od chvíle, kdy byly tyto informace zveřejněny, se stupňuje v naší zemi kampaň, která zasévá nenávist a nepřátelství nejen vůči ruským zpravodajcům, ale i vůči vládě Ruské federace a zejména vůči prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi.

Tato kampaň silně připomíná jinou kampaň, vedenou před rozpoutáním války USA a jejich spojenců proti Iráku v roce 2003. V době, kdy se vláda USA obávala ztráty svého vlivu na využití strategických zásob ropy v Kuvajtu, byla z podnětu prezidenta Busche st. zahájena celosvětová kampaň proti prezidentu Iráku Sadámu Husajnovi, jehož režim ovládl Kuvajt a jeho bohatá naleziště ropy. Z nedávného spojence USA ve válce proti Iránu se podařilo vytvořit lživými informacemi z iráckého režimu a jejího představitele S. Husajna nebezpečného zločince, který ohrožuje svět svými zbraněmi hromadného ničení. To se nikdy neprokázalo. Americká propaganda tehdy obviňovala Irák z teroru vůči obyvatelům Kuvajtu. Neštítila se ani citlivých lží o tom, že iráčtí vojáci vyhazují z inkubátorů kuvajtské děti, aby mohli převézt inkubátory do Iráku. Tato fakta byla zveřejněna 20.4. 2021 v pořadu "Největší lži historie" na televizní stanici PRIMA ZOOM. Tento pořad pod stejným názvem, bude mít své pokračování každé úterý na PRIMA ZOOM od 20 hodin.

Podobná kampaň je dnes vedena proti Ruské federaci a prezidentu Putinovi, Ten je označován za největší nebezpečí pro světový mír a demokracii. K této nebezpečné kampani se připojila česká vláda, která zatím nepředložila žádný nezvratný důkaz o účasti ruských agentů na výbuších ve Vrběticích.

Nepřekvapují mne nepřátelská stanoviska vůči Rusku z úst představitelů KDU ČSL, kteří se aktivně zúčastňují revanšistických srazů sudetoněmeckého Landsmašaftu, ani z úst předsedy ODS Petra Fialy, dlouholetého předsedy moravského výboru české sekce Panevropské unie a osobního přítele Bernda Posselta, Otty Habsburga a Karla Schwar zenberga.

Překvapuje mne však servilita rozhodující části české politické reprezentace k reálné hrozbě zneužití zmanipulované veřejnosti u nás doma a v zahraničí k rozpoutání agrese USA a NATO proti Rusku. To je zvlášť nebezpečné v současných napjatých vztazích na rusko - ukrajinských hranicích. Agrese, ve které by prolévali v řadách NATO krev naši vojáci za cizí zájmy.

Překvapuje mne to o to více, že tato servilita lidem zvolených politiků je založena pouze na dosud "důvodném podezření" o příčinách výbuchů ve Vrběticích bez konkretních důkazů !

Překvapuje mne nezájem české vlády, která předala muniční sklady do soukromých rukou a vlád následujících o dodržování státních bezpečnostních norem soukromými firmami v muničních skladech. To se týká i vlády A. Babiše, která se ani nyní nesnaží veřejně ne přiznat i svůj díl odpovědnosti. Týká se to i většiny současných poslanců a se

nátorů. V jejich odpovědné práci převládá staré přísloví: "Koho jídlo jíš, toho píseň zpívej."

Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, velmi oceňuji rozvážnost prezidenta ČR Miloše Zemana i některých představitelů KSČM a SPD, kterou ve svých stanoviscích vyjádřili k prohlášením A. Babiše a J. Hamáčka, stejně i kritické stanovisko prezidenta ČR Václava Klause k oficiálním vládním prohlášením. Jsem rád, že se objevují velmi kvalitní analýzy některých významných politologů a publicistů, které hodnotí situaci objektivně a hledají mírové východisko z krizové situace.

Klub českého pohraničí, který oslaví v příštím roce 30. výročí svého vzniku, programově vychází ve své činnosti z podpory mírového řešení všech mezinárodních problémů v souladu s mezinárodním právem. Náš oficiálně zapsaný spolek aktivně rozvíjí přátelské vztahy s mírovými organizacemi a s občany sousedních států. Dáváme také nepokrytě najevo, že naše úcta a poděkování za samotnou existenci našeho národa patří především národům SSSR a jeho Rudé armádě. Je historicky nezvratnou pravdou, že žádný jiný ná- rod nepřinesl pro náš národ tolik lidských a materiálních obětí než národ ruský. Jsem přesvědčen, že tuto skutečnost potvrdí i v budoucnu objektivně pracující historici.

24. 4. 2021
RSDr. Milan Richter, CSc.,
Čestný předseda Národní rady
Klubu českého pohraničí, z. s.