MDŽ v Žebráku

13.03.2019

Žebrák - Letos poprvé jsem měl tu čest se spolu s příbramskými a jineckými hraničáři zúčastnit tradičních oslav Mezinárodního dne žen. Proběhly v sobotu 2. března v kulturním domě v Žebráku. Na jejich uspořádání se opět podílely Levicový klub žen, Český svaz žen, Komunistická strana Čech a Moravy a Klub českého pohraničí Beroun. Akci moderoval předseda Středočeské krajské rady KČP plk. Jiřího Vrzala Jiří Pokorný.

V úvodu vystoupila Anička Špotová s recitací veršů z Erbenovy Kytice. Následovala vystoupení zástupců nejmladší generace. Žákyně berounské taneční školy předvedly ukázku moderního tance a mladý pár přidal dva latinsko-americké tance. Divadelní soubor Žebrák představil některé pasáže z připravovaného představení zábavné hry. Setkání se zúčastnila i řada významných hostů centrálních orgánů, kraje i okresů. Mezi těmi, kdo osobně popřáli přítomným ženám byli JUDr. Stanislav Grospič, poslanec a místopředseda ÚV KSČM a předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska a předsewdkyně Levicových klubů žen Květa Šlahůnková. Vystupující i zúčastněné ženy obdržely květiny a přáníčka od pořadatelů.

Zvlášť srdečně byly přivítány také přítomné členky Českého svazu bojovníků za svobodu. Jejich spolku byla např. ústy J. Pokorného vyslovena velká podpora a byly důrazně odsouzeny všechny snahy o znevážení jejich představitelů i celé organizace.

Následovala volná zábava s tancem a hudbou, o kterou se postarala kapela Ing. Petra Jungmana.

Miroslav MARŠÁLEK, člen NR KČP za Středočeský kraj

FOTO autor