Jdeme dál.

22.08.2014

Titulek našeho článku není nepříznačný tomu, co se odehrávalo ve dnech 16. - 17. 8.2014 v Olomouci. Tady se totiž po čtyřech letech sešel IX. Národní sněm Klubu českého pohraničí, z.s. Tohoto sněmu se aktivně zúčastnila i třicetisedmi členná delegace jihočeských klubů, vedená předsedou KR Dr. Gustavem Janáčkem. 

Shrneme-li vše co se na sněmu odehrálo do několika slov, pak lze jednoznačně říci. Jdeme dál. Tady se musím jednoznačně ohradit proti některým konstatováním těch, kteří byli jako hosté na sněm pozváni. Klub českého pohraničí není v žádném rozkladu, který by směřoval k jeho konci, naopak. Víme o cestách, která nás vedou dál, a nebojíme se toho, že tyto cesty nebudou vůbec jednoduché. Máme jednu velkou výhodu, záleží totiž pouze na nás, jak se dokážeme se vším, co jsme před sebe postavili vypořádat a jak v tomto směru dokážeme spojit potřebné s užitečným a příjemným.

Touto cestou dnes blahopřejeme Jánu Dorotovičovi k udělenému Vlastenckému Řádu KČP. Blahopřejeme také předsedovi JčKR Dr. Gustavu Janáčkovi, Josefu Petráskovi a Františku Leštianskému k udělení I. st. medaile KČP.

Věříme také, že fotografický materiál, vytvořený našim Františkem Zachem, jako oficiálním fotografem sněmu, bude trvalou vzpomínkou na prožité okamžiky.

Děkujeme všem olomouckým, kteří zajišťovali naši dvoudenní účast v jejich krásném městě. Bylo to pěkné a nezapomenutelné. Děkujeme!

předseda JčKR KČP
JUDr. Gustav Janáček