Hraničáři na MDŽ v Sádku

18.03.2019

Sádek - Vůbec poprvé se rozhodli oslavit MDŽ i v Sádku na Příbramsku. Na tuto událost nás pozvala předsedkyně Okresní rady Klubu českého pohraničí Václava Králová, která zde bydlí a která se významné podílela na organizaci. A spolu s dalšími ženami si daly záležet. Setkali jsme se s přátelským přijetím. Slavnostní úprava sálu, pestré občerstvení i zajímavý program by mohli závidět podstatně větší a bohatší pořadatelé.

Po krátkém vystoupení starosty Sádku Karla Brůčka opanovaly parket mažoretky Sevesportu Příbram se třemi skladbami. U všech jsou rovněž autorkami choreografie. Kromě tanečního tria jsme shlédli vystoupení nejzkušenější členky týmu Kristýny, která je rovněž trenérkou mladších děvčat a na Mistrovství ČR se umístila na krásném 6. místě. Na závěr předvedla Kačka skladbu s vlajkou, která jí vynesla na Mistrovství světa v této kategorii 2. místo.

Velmi působivé bylo vystoupení Jaroslava Kocny a jeho dcery Květušky. Jako přímo pro ně napsaná se jevila píseň Říkej mi táto, v níž se projevila zkušenost otce, který jezdí po koncertech s hudební skupinou Čenkomor a dívky, která naopak působila skromným dojmem. Několik písní s kytarou v jejich podání uzavřelo oficiální část programu, po níž následovala volná zábava.

Jsme rádi, že i členové Klubu českého pohraničí aktivně podporují tradice, které patří ke kultuře českého národa.

TEXT a FOTO: Miroslav MARŠÁLEK

Fotogalerie: