Desátý sraz Veteránů v Lesné u Tachova v Plzeňském kraji

11.06.2019

Kraj pod horou Havran v CHKO Český les-sever má své věrné příznivce- Veterány Pohraniční stráže z pohraničních rot Vašíček, Alt Pochr a Staré Knížecí Hutě (pod společným názvem Stoupa). Kraj nás přijal 8.6.2019 v té nejlepší náladě a barvách. Přijeli kamarádi z celé České republiky i dalekého Slovenska. Pohoštění na návsi v Lesné zajistili Hasiči - věrní to příznivci kamarádů s psíky na klopě, tričkách... ( fantazii se meze nekladly).

Účastníky přišel pozdravit starosta obce s. Kolda. Obec má komunistického starostu a komunistické celé zastupitelstvo. Se skromnou zdravicí vystoupil místní zemědělec JUDr. Jiří Chmelarčík, který osmi nejzasloužilejším organizátorům z pověření Republikové rady KČP předal medaile této zapsané společnosti. Ale to už přijela kolona veteránů zapsané společnosti "Po stopách Plánských chodů "vedená Mgr et Mgr.Standou Kvasničkou.

Představil nám in natura odznak "Veterán SNB" (skutečně povedený). Pak jsme se rozjeli a rozprchli po "Temném hvozdu". Po Vašíčku, kde svého času v hodnosti kapitána velel pozdější velitel vojsk FMN genmjr.Šabata,

zbylo jen to co si příroda nevzala. Rota "Stoupa" na Staré Knížecí Huti dopadla o poznání lépe. Je tam realizován nějaký podnikatelský záměr. Mizí technické zázemí a místo toho rostou srubové stavby. Den byl kouzelný zakončený posezením na lyžařské základně na Zlatém Potoce, případně v hospůdce v Písařovo Vesci.

Těšíme se, že i příští rok bude setkání za dne jak malovaného a že nás bude zase víc. Sledujte,prosím, aktuální plán na web stránkách KČP nebo na Vojensku.

Napsal: Jiří Chmelarčík ,
foto: Janoušek + Vašíček