70. let 1951 - 2021 MY NEZAPOMÍNÁME... VETERÁNI PS, KČP PRAHA....

04.04.2021

V době mimořádných opatření jsme všichni zalezlí ve svých příbytcích, jednoznačně plnící rozkaz ministra zdravotnictví. Přesto, 3 stateční veteráni PS a ČSLA provedli dnes, 1. 4. 2021 mírový zásah na jednom z pražských hřbitovů a dali jasně najevo, že i v této pandemické době nezapomínáme na své předchůdce, kteří položili život při ochraně státních hranic republiky Československé.

Václav Konigsmerk, desátník Pohraniční stráže, narozen 1. dubna a... a 2. dubna 1951 se nevrátil z noční hlídky na SH.

70. let 1951 - 2021 a přesto bývalí pohraničníci nezapomínají. Pražská organizace KČP zde pořádá každoroční pietní zastavení a připomenutí zničeného mladého života na hranici dvou světů.

Dne 1. 4. 2021 uskutečnila PR KČP malé pietní zastavení u hrobu Václava a položila zde kytici květin se stuhou v barvě trikolory. A jak hodnotí akci její účastníci: Ing. Miloš, syn generála,: Je dobře, že se na tyto kluky nezapomíná". Václav, předseda PR, hospodář NR, původně nechtěl opustit svůj domácí okop, ALE byl přesvědčen o užitečnosti této akce. A nakonec prohlásil, že by se to takto mělo dělat ve všech krajích. No a Miloš, to je jasné předem.

SMEČ - Skupina memoriálních činností KČP zase splnila jeden za svých úkolů:

Nezapomínat na Ty, co se nevrátili...

Miloš Zahradník, 1. místopředseda PR KČP
Ing. Václav Tomeš, předseda PR KČP
foto: plk. ČSLA v. v. Ing. Miloš Šádek

Fotogalerie: