kpt. Ladislav Hloupý
kpt. Ladislav Hloupý

Smutná zpráva

S hlubokou lítostí oznamujeme všem členům klubu a přátelům, že nás ve středu 17. Dubna 2024 ve věku 81 let opustil dlouholetý předseda Městské rady KČP Týniště nad Orlicí, který se zařadil mezi zasloužené členy klubu. Byl aktivním členem a vlastencem celým svým srdcem až do posledních chvil svého života. Působil také jako aktivní člen Národní rady KČP až do dne svého vážného onemocnění. V době aktivní služby pro vlast byl vždy poctivým příslušníkem SNB a 1. správy MV ČSSR.

Klub českého pohraničí a spolu s ním všechny vlastenecké organizace v něm ztrácejí velkého bojovníka za historickou pravdu, objektivního propagátora odhodlaných obránců vlasti, jejího vnitřního pořádku a strážců jejich hranic.

Čest jeho památce

četař PS v. z. Jiří Hloupý, pseudonymum Jirka Jim

11. rota PS Čerchov

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, klášterů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

Soutok Labe s Orlicí
Soutok Labe s Orlicí

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje.

Královéhradecký kraj - Aktuality

Ještě se musím krátce zmínit o akci KČP Úpicka. Bylo to pravidelné setkání občanů, převážně členů KČP, v Úpici - Dlouhých záhonech. Na místě, kde byli k smrti utýrání dva sedmnáctiletí chlapci ze Rtyně v Podkrkonoší byl vybudován důstojný památníček, aby si zde občané, hlavně mládež uvědomili, co dokážou udělat lidé lidem. Vladimír Kulda a Ljuba...

Byla sobota 8. května 2021. Na různých místech republiky tento den přicházejí občané a u památníčků, případně u hrobů padlých vojáků Rudá armády pokládají věnce a kytice, aby tak uctili ty padlé vojáky, kteří na našem území položili svoje životy v boji s německou armádou. Nebylo tomu jinak ani v Malých Svatoňovicích - Odolově, kde byl v roce 1975...