Vítejte v Královéhradeckém kraji...

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se  může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, kláštěrů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

 

Soutok Labe a Orlice

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje. 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Královéhradecký kraj - aktuality

Oslavy Mezinárodního dne žen 2017 v Úpici.

15.03.2017 21:31
Svátek žen, Mezinárodní den žen v letošním roce uspořádali komunisté okresu Trutnov, jako už tradičně, ve Společenském sále u Tomana v Úpici. Organizátory jsou vždy členové KSČM z Úpice a okolí. Tato akce pro ně začíná už několik týdnů před tímto svátkem. Je třeba shromáždit věci do tomboly, která...

Co rok dal a co si přát dál.

07.12.2016 19:20
Uplynul další rok a máme zde vánoce a po nich hned nový rok. Už budeme psát letopočet 2017. Každý ten uplynulý rok prožíval jinak. Jinak vnímal dění kolem sebe, ať ve svém nejbližším okolí, nebo v naší republice či ve světě. Nechci zde hodnotit celkový průběh roku, který se blíží ke svému...

Jaký byl ?

22.11.2016 20:47
Ptáte se kdo, nebo co?  Myslím v tomto případě 17. listopad. Nevím proč, ale když se toto datu blíží, evokuje to ve mně jiný datum a k němu také říkanka, začínající: Rudou barvou dneska září sedmička v mém kalendáři, podívej se oknem; všude v ulicích je všechno rudé….! Dnes...
1 | 2 | 3 | 4 >>