Vítejte v Královéhradeckém kraji...

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se  může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, kláštěrů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

 

Soutok Labe a Orlice

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje. 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Královéhradecký kraj - aktuality

Vzpomínka na Miroslavu Valentovou

21.01.2018 11:55
Několika fotografiemi se vracím k uctění památky zesnulé naší členky KČP v Trutnově a sekce Ochránců československých státních hranic v Úpici. Ještě jednou se skláníme před zásluhami přítelkyně Miroslavy Valentové při zakládání KČP, Podkrkonošské oblasti z.s. Bruno Fišera. Byla...

Zakončení činnosti KČP v roce 2017.

19.12.2017 08:34
Předseda KČP, sekce Ochránců ČsSH v Úpici, Mirek Steidler, svolal na 15. prosince mimořádnou akci, na které jsme zhodnotili činnost sekce v letošním roce. Krátce jsme pohovořili o úkolech, které nás čekají v roce 2018 a o kterých budete, jako čtenáři Hraničáře, pravidelně...

Podzimní setkání členů KČP – sekce OČSSH

15.10.2017 19:19
V sobotu 14.října 2017 se uskutečnilo druhé letošní setkání členů KČP - Sekce Ochránců československých státních hranic z Úpice. Setkání se konalo v Úpici – Radči v Muzeu uniforem vojáků ,  příslušníků SNB a hasičů. Toto Muzeum je dílo našeho člena pana Emila Macejky,...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Fotogalerie: Královéhradecký kraj