Vítejte v Královéhradeckém kraji...

Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se  může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, kláštěrů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

 

Soutok Labe a Orlice

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje. 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Královéhradecký kraj - aktuality

Nenecháme se umlčet

12.06.2017 06:43
V sobotu 3. června 2017 se ve velkém sále Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou sešlo více než 400 delegátů ze všech krajů České republiky na jubilejním celostátním shromáždění k 25. výročí vzniku Klubu českého pohraničí. Náš klub dnes představuje nejmasovější českou vlasteneckou...

KČP organizoval 15.setkání u památníku v Choustníkově Hradišti.

06.06.2017 10:44
Letos, 27. května se konal již po patnácté pietní akt u památníku obětem pochodu smrti v Choustníkově Hradišti. Pietní shromáždění k uctění památky vězňů z koncentračního tábora Gross-Rosen (Polsko), pořádal Klub českého pohraničí z Trutnova s Obecním úřadem v Choustníkově...

Ukázka vojenské bitvy v Malých Svatoňovicích

06.06.2017 10:27
 A ještě jedna akce se konala v sobotu 27. května. Klub vojenské historie (KVH) Malé Svatoňovice – Odolov připravil akci s názvem Vojenská bitva. V prostorách bývalého dolu Ida si mohli návštěvníci prohlédnout vojenskou historickou techniku, také techniku hasičskou....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Fotogalerie: Královéhradecký kraj