Vítejte v Jihomoravském kraji

V kraji aktivně pracují Kluby českého pohraničí ve Znojmě, v Břeclavi a v Brně. Jejich činnost v souladu se Stanovami Klubu českého pohraničí, o.s., řídí územní rady. Při okresní radě ve Znojmě je začleněn i místní klub KČP v Jemnici a při městské radě v Brně jsou též členové z okresu Brno – venkov. Zatím se nepodařilo založit místní kluby a okresní rady v okresech Hodonín, Blansko a Vyškov.

Při okresní radě ve Znojmě aktivně pracuje sekce ochránců čs. státních hranic jižní Moravy, obdobná sekce je i při městské radě v Brně.

Vážení přátelé,

 

s velkým zármutkem Vám všem oznamujeme za OR KČP Břeclav, že nás v sobotu 18.03.2017 v podvečerních hodinách opustil náš zakládající člen KČP Břeclav, místopředseda Okresní rady KČP Břeclav, autor některých scénářů k videozáznamům, věrný příslušník Pohraniční stráže ČSSR a člen KSČM - soudruh Zdeněk Machač.

Jeho odchod je nečekaný, neboť byl stále v plné síle. Naše okresní rada v něm ztrácí velmi obětavého a zaníceného člověka, který vždy obhajoval historickou pravdu, socialismus a bratrství s našimi bratry Slováky i Sověty. Bude nám všem velmi chybět. Odešel od rozdělané práce v Klubu českého pohraničí i ve straně, které měl tak velmi rád. 

Čest jeho památce !!!

 

Kalendář akcí KČP, z.s.

Návod jak pracovat s kalendářem ke stažení ZDE.

 

Jihomoravský kraj - Aktuality

Memorandum celostátní odborné konference Klubu českého pohraničí "Sudetoněmecká a katolická verze našich národních dějin usiluje o klerikalizaci České republiky"

11.04.2017 11:23
My, účastníci celostátní konference Klubu českého pohraničí v Brně dne 8.dubna 2017, pozorně sledujeme sudetoněmecké útoky na republiku a s nimi spojené podpůrné akce klerikální české politické strany spojené s Vatikánem a s vysokým klérem římské církve. Tyto ataky, trvající desetiletí, zesílily v...

Již 25. setkání Varín-Strečno 2016

02.10.2016 11:16
V sobotu dne 3.9.2016 se uskutečnilo tradiční setkání občanů České a Slovenské republiky ve Varíně a Strečně. Bylo připomenuto 71. výročí SNP a  vzpomenuto  posledních bojů s banderovci. Na tradičních místech setkání promluvili představitelé KČP, předseda Milan Richter a předseda KSS...

Výtečná radiotelegrafistka a zdravotnice.

02.10.2016 10:54
Upozorňuji též na článek VÝTEČNÁ RADIOTELEGRAFISTKA I ZDRAVOTNICE o Květoslavě KUKLOVÉ – ONDRÁČKOVÉ, která za II. světové války bojovala ve Svobodově armádě. Obdržela sedm válečných vyznamenání a v roce 1975 byla oceněna vyznamenáním Za zásluhy o výstavbu. Soudružka se v roce 1946 přestěhovala za...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>