Zástupci Okresní rady KČP Česká Lípa v Brně

01.06.2016 06:50

Zástupci Okresní rady KČP Česká Lípa se dne 28.5.2016 zúčastnili a podpořili protestní shromáždění proti provokacím sudetoněmeckého Landsmanšaftu, uskutečňovaných za podpory vedení brněnské radnice a proti jejich společnému záměru - organizovat v budoucnu srazy sudetoněmeckého Landsmanšaftu a jejich příznivců střídavě ve SRN a v Brně!

Stále musíme mít na mysli projevy našeho prezidenta Budovatele ČSR Dr. Edvarda Beneše – cituji:

„Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty  prohlašovány za neplatné.

Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.

Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T.G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv a v kterékoliv době. (Praha, květen 1947)“.

Měli bychom ctít výroky našich předků a ne dějiny překrucovat dle momentálních emocí a společenských nálad.

Předseda MR KČP Doksy Jiří Rutter

Fotogalerie: Zástupci Okresní rady KČP Česká Lípa v Brně