Vzpomínkové oslavy 70. výročí SNP - Makov 2014

07.09.2014 20:00

Dne 27. srpna se delegace KČP Moravskoslezkého, Olomouckého, Zlínského kraje a Stredého Považia účastnily regionální vzpomínkové oslavy 70. výročí SNP u Památníku 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky v Makově.

Za deštivého počasí zástupci delegací při pietním aktu společně položili věnec u památníku partyzána a za KČP vystoupil se svým proslovem k přítomným přítel Zdeněk Vejpustek. Akce proběhla důstojně za účasti zhruba 300 účastníků. S potěšením konstatuji, že jedna třetina byli účastníci mladé generace.

Po akci se v Hotelu Bumbálka sešly delegace Zlínského kraje a Stredného Považia k přátelskému setkání. Zde při jednání si účastníci vyměnili poznatky z pořádání akcí, společně zhodnotili uzavřenou Dohodu o spolupráci a projednali možné společné aktivity v příhraničí mezi našimi republikami. Setkání bylo družné a svými závěry inspirativní a nadějné.

Za KR KČP Zlínského kraje JUDr. Miroslav Kovář, CSc.

Fotogalerie: Vzpomínkové oslavy 70. výročí SNP - Makov 2014

1 | 2 | 3 >>