VYSTOUPENÍ DĚTSKÝCH SOUBORŮ

22.09.2010 11:27

Tradiční akcí, na které se scházejí každoročně členové Klubu českého pohraničí ze Středočeského kraje je podzimní koncert v příbramském divadle.

V uplynulých dnech navštívili naši republiku mladí umělci ze zahraničí, aby se zúčastnili XI. mezinárodní přehlídky dětských tanečních a pěveckých souborů. Jejich pobyt v naší zemi vyvrcholil na závěrečném galakoncertu v Příbrami. Ani letos návštěvníci nelitovali, protože Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Místní rada Česko - ruské společnosti Příbram připravily pestrý a zajímavý program. V němž vystoupili účinkující z České republiky Ruské federace a Běloruska. Z domácích předvedly své umění soubory z Příbrami, Kamýka a Třince. Dobré jméno u diváků má již z dřívějška Ulybka z Moskvy. Tentokrát přijel do našeho okresního města jako host také velký vzor malých zpěváků Eduard Treskin. Již poněkolikáté uzavíral dvou a půl hodinovou přehlídku velmi úspěšný soubor Praleska z Minsku.

Foto a text: Miroslav Maršálek

Fotogalerie: VYSTOUPENÍ DĚTSKÝCH SOUBORŮ