Volarským ženám patří úcta a dík

13.03.2013 20:08

V dnešních sdělovacích prostředcích se znovu objevuje Mezinárodní den žen, svátek, který jsme my nepřestali ctít ani po nástupu brutálního kapitalismu v Čechách. Vždyť úcta k ženám, k jejich boji nejen za rovnoprávnost, ale i za další atributy občanské rovnosti, se nemůže měnit na politickou objednávku či podle ideologicky zabarvených hledisek. A protože my jsme nemuseli objevovat objevené tak jsme tradičně a společně se základní organizací KSČM Volary připravili posezení ženám z obou společenství. Příjemně vyhřátá restaurace „Roubenice“ se ukázala jako velmi dobré místo pro konání této oslavy. Pro ženy bylo připraveno občerstvení v podobě večeře a rovněž zdarma měli veškeré další občerstvení. K jejich mužskému doprovodu jsem již tak štědří nebyli a ti si, s naprostou samozřejmostí a pochopením, svoji „spotřebu“ hradili ze svého. Každá z žen obdržela u příležitosti svého svátku živou kytičku. A protože k ženám patří děti, tak si naše členka – učitelka a sbormistryně pěveckého tělesa „Poupata“ Dana Koldinská připravila pro ostatní příjemné pěvecké vystoupení se sólovými výstupy i sborovým zpěvem, což přítomní ocenili upřímným potleskem a předseda ZO KSČM navíc předal zpěvačkám drobné upomínkové předměty. A jelikož kromě dětí patří k ženám jaksi samozřejmě i muzika, tak jim celý večer zpříjemňovalo hudební duo. Obě tyto produkce si pochvalovaly všechny oslavenkyně bez výjimky a děkovali jim samotným i organizátorům.

Protože jsou naše ženy nejen svědomité, ale také pracovité a obzvlášť šikovné, téměř každá přinesla k ochutnání vzorek kulinářského umění svoji studené kuchyně. V té lákavé vůni a provokujícím vzhledu padlo nejedno přesvědčení o nutnosti zachovávat štíhlou linii a delikatesy během krátké chvíle zmizely tam, kam patřily.

Kolem dvaadvacáté hodiny odešly poslední oslavenkyně, hudební a pěvecké duo dohrálo svůj poslední kousek, sbalili jsme klubový prapor, dopili a dojedli a s upřímným, ale hlavně zaslouženým poděkováním obsluze, jsme se odebrali do svých domovů. A shodli jsme se na tom, že příští rok zorganizujeme posezení pro ženy opět. Proč? Protože si to zaslouží ze všech nejvíc!

Samozřejmě, že velký dík patří všem, kteří se podíleli na organizačním zabezpečení příjemného posezení pro naše ženy.

František Zach, KČP Volary

Tibor Boroš, ZO KSČM Volary

Fotogalerie: Volarským ženám patří úcta a dík