Vánoční posezení ve Volarech.

17.12.2014 09:50

Každý z nás určitě poznal a zná každoroční shon, spěch a kvalt korunovaný úklidem uklizeného, načančáním načančaného. Svátky pohody a klidu jaksi ztratili ono kouzlo duchovna, kouzlo přátelství, sounáležitosti a především klidu a rodinné pohody. Shánění všeho co bude o letošních vánocích „IN” /a nic jiného si naše vnoučata ani nemohou přát/, je vyčerpávající a to nejen finančně. K tomu obligátní multipečení, vaření a smažení. Sehnat tu správnou rybu – kapra, amura či pstruha, pro naši drobotinu pangase, tilápii či podobné produkty, samozřejmě bez kosti, k tomu něco méně či více alkoholického /zaručeně bez metanolu/ a stálé vzpomínání, jestli jsme na něco nezapomněli. A protože není na škodu si alespoň chvíli oddechnout, odpočinout od fyzické, ale především psychické zátěže, pořádáme „Vánočné posezení”. A nikoliv sami. Stalo se tradicí, že s námi /stejně jako při pořádání jiných společných akcí/ jaksi  samozřejmě relaxují přátelé ze základní organizace KSČM.

A nejinak tomu bylo i v pátek 12. prosince. Konferenční sál Městského hotelu Bobík byl od 18-ti hodin připraven přivítat téměř čtyřicítku účastníků. Pro ty byla připravena večeře zdarma /drůbeží řízek a bramborový salát/ a od provozního hotelu jsme měli dovoleno tradiční předvádění se vlastními produkty, ať sladkými či slanými, podmínka byla jediná - musí to být od „M”, přeložím: moučné nebo masové. A tak se připravený odkládací stůl začal postupně zaplňovat, přesně tak, jak přicházeli další a další účastníci, vlastními výtvory sladkostí, slaností a samozřejmě masové, prostě každý se chtěl předvést svojí delikatesou. A nutno říci – jako vždy perfektní. To nakonec potvrdili i naše servírky, které jsme pochopitelně rovněž pohostili.

Na letošním posezení jsme měli hned dvě premiéry - dva hosty – přítele Standu Švancara, člena výboru Klubu vojenských důchodců Prachatice, se kterými jsme letos navázali kontakty a historicky první návštěvu zástupce města v osobě místostarosty Ladislava Touše. Ten se dočkal bouřlivých ovací a ve své krátké zdravici nejen popřál všem jen to nejlepší, ale vyjádřil i přesvědčení, že vedení města bude intenzivněji kooperovat se spolky a organizacemi vyvíjející činnost v našem městě. On osobně se o to bude zasazovat.

Protože řeč plyne lépe při muzice, tak nám celý večer zpříjemnil svojí produkcí učitel Volarské ZUŠky František Zach jr. A tak se příjemně nejen naslouchalo, ale velice často i společně pělo. Akce byla některými účastníky hodnocena již přímo na místě jako perfektní, pěkná a především záslužná. Právě ženy hodnotili posezení velice spontánně a upřímně, což se zase příjemně poslouchalo nám organizátorům. A toto poděkování je pro nás všechny závazkem pro pokračování podobných společných akcí.

A tak věříme, že si účastníci posezení skutečně alespoň na chvilku nejen odpočinuli od předvánočního shonu, ale že se i dobře pobavili. Pochopitelně při loučení jsme si navzájem přáli, aby samotné vánoční svátky proběhly ve stejně příjemné a pohodové atmosféře jako zde. Následovalo přání pevného zdraví, štěstí a životní pohody v roce následujícím, jako podmínka pro to, abychom se zase setkali na některé z připravovaných akcích.

Proto i já, kromě poděkování, přeji všem členům Klubu, jejich rodinám, ale i našim přátelům a sympatizantům, stejně jako členům ZO KSČM Volary, jejich rodinám a příznivcům pevné zdraví, radost z dětí a vnoučat, štěstí, lásku, porozumění a pohodový život, a to nejen v příštím roce.

Všem, kteří se podíleli na organizaci a průběhu, tedy i nadmíru příjemné a profesionální obsluze hotelu, muzikantovi, jakož i účastníkům, kteří obohatili společný stůl vánočními laskominami, patří co nejhlubší dík.

František Zach
předseda MěR KČP Rudouše Kočího Volary

Fotogalerie: Vánoční posezení ve Volarech.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>