V Olomouci jsme důstojně slavili svátek žen celého světa

21.03.2017 20:25

Již jsme si v Olomouci zvykli na to, že svátek žen oslavíme společně s přáteli alespoň dvakrát.

Písemné pozvánky nás sezvaly na společnou oslavu 7. března od 14.00 hodin na OV KSČM, organizovanou Levicovým klubem žen, KČP, VSA a KSČM. Musíme přiznat, že ženy připravily bohaté občerstvení, muži zase předali karafiáty.  V úvodu vystoupila naše přítelkyně Veverková, o tradici oslav MDŽ promluvila př.Hemerková a za muže pozdravil ženy poslanec soudruh Černý.  Po-té se rozběhla zábava , se zájmem jsme vyslechli vystoupení ženského folklórního souboru z nedalekých Nemilan, které zpívají v souboru Jánošík. Po nich nás mile překvapil soubor Piráti, který nás bavil až do ukončení oslav. Odcházeli jsme zcela spokojeni.

A 8. března jsme tradičně slavili v našem klubu společně s přáteli z VSA Olomouc i VSA Prostějov. Již tradičně bohaté občerstvení, živá kytka v květináči a výborný doprovod živé hudby pana  Dobeše. A tombola-na 70 drobných dárečků. Mile jsme byli překvapeni, že opět přijela paní Škůrková, manželka našeho bývalého , bohužel zemřelého člena. Celým programem provázel přítel Ing. Šimek, který v úvodu přednesl přání „Dneska máme 8.březen“ a „MDŽ“ a také báseň „Matičce“ od J.Nerudy. Po chvíli odpočinku a občerstvení byla tažena tombola a to jsou okamžiky velice zábavné a úsměvné. Pozdě jsme se loučili s přáním, abychom se opět za rok při stejné příležitosti sešli alespoň ve stejném složení.

Ing. Karel Šimek-předseda OR KČP Olomouc

Fotogalerie: V Olomouci jsme důstojně slavili svátek žen celého světa