Uctění památky poručíka PS Václava Horvátha

01.07.2012 14:24

Členové Oblastní rady KČP Olomouc vylepšili pomník poručíka PS Václava Horvátha a uctili jeho památku Dne 7.11.2011 se členové Oblastní rady KČP opět zúčastnili vzpomínky u hrobu-pomníku por.Václava Horvátha v Litovli. Členové KČP vylepšili hrob nakrytím bílou mramorovou deskou, hrob očistili a upravili. Při této příležitosti si slíbili, že v dalších letech budou hrob dále vylepšovat a bude-li to možné, plně hrob převezmou od jediné příbuzné por.Horvátha do své režie. Členové KČP vzpomněli na tohoto statečného ochránce naší státní hranice, který byl zákeřně zastřelen při pronásledování vojína Řandy, který úspěšně překročil státní hranici tím, že se se zbraní v ruce postavil proti svému veliteli. Por.Horváth měl pouze 22 let a život před sebou. Vojenský zběh-vrah byl později amnestován prezidentem Václavem Havlem.

Čest jeho památce!

OR KČP Olomouc sekce ochránců státní Československé hranice